У Києві відтворили мініатюрну копію колишньої трамвайної диспетчерської на Львівській площі

1

На найбільшому залізничному макеті в Україні – Miniland – з’явилася мініатюрна копія модерністської будівлі колишньої трамвайної диспетчерської на Львівській площі в Києві, зменшена у 87 разів.

Диспетчерська на Львівській площі була зведена у 1982-му році за проєктом українського архітектора Віга Яноша. Її називали перлиною модернізму, адже звичайне службове приміщення трансформували у кубічну споруду з круглими вікнами та текстурним фасадом.

Тривалий час трамвайна виконувала свою роль, однак з 1996 року її робота завершилася. У 2011 році у будівлі відкрився заклад Fazenda Bar. У листопаді 2015-го культовий заклад зачинився через те, що йому не продовжили оренду.

Схожі новиниНа Рейтарській забудовник продовжив розбирати пам’ятку архітектуриНімецькі благодійники хочуть допомогти відновити аеропорт «Київ» після війниНа памʼятці архітектури в Києві демонтують незаконну мансарду

У 2021 році будівлю диспетчерської хотіли незаконно демонтувати. Споруда не перебувала в аварійному стані, а лише потребувала реставрації. Зараз вона відремонтована та збережена у первісному вигляді. Там працює новий заклад з шаурмою.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь