Черги в київському метро фото: Київ24
Для відновлення нормальних графіків поїздів потрібно 1-1,5 години
Повітряна тривога в Києві тривала майже дев’ять годин. Через це в місті відбувся колапс із громадським транспортом. Про це повідомили місцеві телеграм-канали.
Зазначимо, що тривога у столиці тривала з 23:29 4 вересня до 8:38 5 вересня.
Ситуація в метро
Нині в київському метро люди стоять навіть на сходах та не можуть спуститися на перон.
Тривала тривога у Києві спричинила колапс у столичній підземці pic.twitter.com/5PxkfCpM4j
— ГЛАВКОМ (@GLAVCOM_UA) September 5, 2024
Зі ст. м. «Харківська» поїзд вже приходить переповнений. Колапс у метро повʼязаний із тим, що інтервал руху поїздів під час тривоги складав майже 10 хв. Зараз кількість поїздів збільшили, ситуація скоро має нормалізуватися.
Черга в київському метро фото з соцмереж
Черга на ст. м. «Червоний хутір» на лівому березі Дніпра фото з соцмереж
Ситуація з наземним громадським транспортом
До наземного транспорту також спостерігаються довжелезні черги. На відео, що ширяться в мережі, можна бачити, зокрема, черги біля метро «Чернігівська» та «Лісова» на Лівому березі столиці. Люди намагаються виїхати на правий берег.
На Лівому березі столиці через тривогу виникли величезні черги біля метро Чернігівська та Лісова. Люди намагаються виїхати на правий берег pic.twitter.com/J17Itc8V2K
— ГЛАВКОМ (@GLAVCOM_UA) September 5, 2024
Вартість таксі
Між тим, вартість таксі під час тривоги традиційно злітала вгору. Так, за даними «Главкома», поїздка на таксі від метро «Осокорки» до Центрального залізничного вокзалу (приблизно 16 км) становить 700 грн. Щоб потрапити на правий берег із лівого, потрібно витратити на таксі не менше ніж 500 грн. Так, наприклад, коштує поїздка між станціями «Славутич»–»Видубичі».
скріншот: glavcom.ua
Де є затори на дорогах
Дані Google Maps свідчать, що на дорогах міста утворилися численні затори, причому як на правому, так і лівому берегах.
Так, ускладнений трафік на проспектах Романа Шухевича та Степана Бандери, від Кирилівської церкви і до перетину вулиць Олени Теліги та Сирецької (у бік станції метро «Дорогожичі»). Є проблеми й на вулицях Миропільській та Братиславській у бік станції метро «Чернігівська», утворився затор на ділянці від проспекту Леоніда Каденюка та до з’їзду з моста Патона. Важко рухаються машини на вулиці Петра Радзіня (на під’їзді до Дарницького мосту), а також на проспектах Броварському, Визволителів та Воскресенському.
скріншот Google Maps
скріншот Google Maps
Тягнуться машини й на вулиці Вадима Гетьмана (в обидва боки), є проблеми на окремих ділянках проспекту Повітряних сил України і на вулиці В’ячеслава Чорновола (у бік Лук’янівки). Є затори на вулицях Семена Скляренка, Богатирській. А також – на вулицях Кирилівській та Новокостянтинівській у бік Подолу.
скріншот Google Maps
Крім того, тягнеться транспорт на Берестейському проспекті (на ділянці між станціями місто «Житомирська» та «Берестейська»), а також на бульварі Тараса Шевченка. Затор утворився на проспекті Любомира Гузара та вулиці Борщагівській.
скріншот Google Maps
Ускладнений трафік спостерігається на проспектах Академіка Глушкова (від в’їзду в місто до ВДНГ) та на Голосіївському (до однойменної станції метро), на окремих ділянках вулиці Великої Васильківської (до станції метро «Олімпійська») та бульвару Лесі Українки.
скріншот Google Maps
Що каже місцева влада
Київська міська державна адміністрація вже прокоментувала транспортний колапс у столиці.
«Після відбою повітряної тривоги метрополітен відновлює нормальну роботу станцій та графік руху поїздів. Нагадуємо, що станції наземної ділянки відкриваються за 15-20 хвилин до прибуття першого поїзда», – йдеться в повідомленні.
У КМДА додали, що рух поїздів організовано з урахуванням наявної кількості машиністів та рухомого складу, які є наразі.
Через тривалу повітряну тривогу на лініях метрополітену інтервали між поїздами орієнтовно складають:
- «червона» лінія – 9-10 хвилин;
- «синя» лінія – 10 хвилин;
- «зелена» лінія – 10 хвилин.
Загалом для відновлення нормальних графіків поїздів потрібно 1-1,5 години.
Нагадаємо, що у столиці 5 вересня тривога тривала понад дев’ять годин, «шахеди» заходили поодинці, утім жоден ворожий дрон не досягнув своєї цілі.