Засохлому озеру на Виноградарі не щастить: вже вдруге провалився тендер на розчистку водойми

1

Озеро Синє в травні. Фото: Олександр Возний

Торги для визначення підрядника для розчистки та благоустрою озера «Синє» вже вдруге не відбулися – КП «Плесо» відхилило пропозицію єдиного учасника «СТРОЙ ЮА».

Комунальне підприємство не прийняло пропозицію компанії, оскільки вона не подала всі необхідні документи відповідно до вимог тендера. Раніше цього року такі ж торги щодо ревіталізації озера вже оголошували, проте тоді вони також не відбулись.

Згідно із проєктною документацією, на відновлення озера планують виділити майже 100 млн грн – з них лише близько 35 млн закладено на розчищення озера, розповідає депутатка Київради Євгенія Кулеба. А майже 60 млн грн КП «Плесо» хоче витратити на облаштування лавок, альтанок, лежаків, роздягалень та душових колонок. Проєктом також не передбачене висадження нових дерев.

У проєкті відновлення озера сказано, що його висихання відбувається з 1980 року – тобто з моменту початку активного будівництва довкола. Після консультацій із фахівцями, Кулеба вважає, що причина поступового зникнення озера – неконтрольована забудова. Депутатка також поспілкувалась з професором, який спеціалізується на питанні ґрунтових вод.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь