112 картин із колекції Медведчука передадуть на зберігання Національному художньому музею

112 картин із колекції Медведчука передадуть на зберігання Національному художньому музею Фото 21.05.2024 22:11 Укрінформ Національному художньому музею передадуть на зберігання 112 картин із колекції, вилученої в обвинуваченого в державній зраді колишнього народного депутата України Віктора Медведчука.

Про це повідомляє пресслужба Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), передає Укрінформ. 

"112 картин Медведчука визнано такими, які мають історичну та культурну цінність. Експерти-мистецтвознавці підтвердили це своїм висновком, який є у розпорядженні АРМА. Майже всі картини – твори відомих українських митців XX століття", – інформує відомство.

Зазначається, що експерти Національного художнього музею України оглянули 285 картин, які зберігалися там з 2022 року. З них – 112 картин визнано такими, що мають культурну та історичну цінність.

В АРМА повідомляють, що під час наступного засідання конкурсної Комісії вирішиться питання щодо призупинення процедури продажу цих картин та передачі їх до Національного художнього музею України для збереження.

Водночас твори, які не мають культурної та історичної цінності, будуть реалізовані через електронний майданчик “Прозорро.Продажі”. Кошти від реалізації поповнять бюджет України.

Як повідомлялося, у квітні 2022 року під час кримінального провадження співробітники Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України заарештували 264 картини Медведчука. За рішенням суду їх передали в управління АРМА для реалізації.

Зокрема, у колекції наявні роботи закарпатських митців ХХ століття – Йосипа Бокшая, Гаврила Глюка й Адальберта Ерделі, пейзаж живописця Володимира Орловського, картина Івана Айвазовського, а також ікони з бурштину і бісеру. Наразі ці твори перебувають у Національному художньому музеї на тимчасовому зберіганні.

Фото: АРМА

Медведчук Музей Картина АРМА

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь