Цьогоріч вже 215 російських пам’яток в Україні втратили статус культурної спадщини

Цьогоріч вже 215 російських пам’яток в Україні втратили статус культурної спадщини 14.05.2024 14:03 Укрінформ У 2024 році 215 символів тоталітарного режиму та російської імперської політики втратили статус пам’ятки культурної спадщини.

Про це інформує пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.

"Протягом 2024 року статус пам’ятки культурної спадщини місцевого значення втратили 215 пам’ятників, які є символами комуністичного тоталітарного режиму або російської імперської політики", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, МКІП своїм наказами за поданнями обласних військових адміністрацій з Державного реєстру нерухомих пам’яток України вилучило чотири пам’ятки культурної спадщини у Житомирській, Черкаській та Рівненській областях.

Крім того, МКІП видало накази про визнання пам’яток такими, що не підлягають внесенню до Реєстру, взятих на державний облік відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності Закону «Про охорону культурної спадщини» у м. Києві, Закарпатській, Київській, Чернігівській, Полтавській, Черкаській, Миколаївській, Запорізькій, Волинській, Житомирській областях. Протягом 2023 року знято з державного обліку 55 таких пам’яток.

У міністерстві інформують, що у 2023 році було надано дозволи на переміщення 31 пам’ятки місцевого значення задля очищення публічного простору, а за чотири місяці 2024 року – п'ять.

Наголошується, що спільно з Українським інститутом національної пам’яті МКІП продовжує системно опрацьовувати отримані від обласних та Київської міської військових адміністрації пропозиції, аби підготувати потрібні проєкти актів.

Як повідомляв Укрінформ, 10 листопада 2023 року, уряд прийняв рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників російському письменнику Олександру Пушкіну, більшовицькому ватажку Миколі Щорсу, а також іншим російським і радянським діячам.

Фото ілюстративне: zakarpattya.net.ua

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь