Музичні історії: Стіни мають вуха чи вуха мають стіни?

Музичні історії: Стіни мають вуха чи вуха мають стіни? Подкаст 24.09.2023 17:56 Укрінформ У новому подкасті Олександр Харченко та Володимир Радченко виступили в ролі конспірологів. Що з того вийшло…

Маючи час та натхнення, досвідчені люди можуть будь-якому факту чи явищу в цьому житті надати своє яскраве та несподіване конспірологічне пояснення. Дарма, що воно може бути далеким від істини – той, хто схоче, повірить.

Сучасна музика  – не виняток.  Хтось напускає туману, аби привернути до себе увагу. Хтось видає себе за іншого, аби набити ціну. Кидає публіці хибну приманку, аби «завести» її. Дешево і сердито. Але іноді виникають такі несподівані сюжетні повороти, що справді дух перехоплює і від самої музики, і від тих пригод, у які вона потрапляє.

  Отож цього разу ви почуєте:

  •  про дивні диски з досить цікавою музикою, де ми нічого не знаємо ні про авторів та виконавців, ні звідки вони, ні про обставини запису чи тираж. І, судячи з усього, ніколи й не дізнаємось ;

  • про рейвах, який свого часу здійнявся навколо платівки одного з канадійських гуртів, коли в музичній пресі висловили гіпотезу, що це… відроджені Beatles. Критики ретельно аналізували дивні, загадкові збіги в голосах, манері гри та співу, в дизайні дисків та тому, чим живуть Пол, Джон, Рінго та Джордж в цей час, хто з ким і де перетинався. Історія прожила до другого диску гурту, коли всі вже знали реальні імена виконавців. Але ж яка інтрига була, скільки списів поламано та таємних надій пробуджено, а затим поховано;

  • про реальну історію вже з реальними Beatles, вірніше з ранньою-преранньою версією легендарного гурту – Silver Beatles. Майбутнім кумирам світової публіки після сесії в одній зі студій було… відмовлено на користь іншої групи, запис студією розмагнічено. Але фантастичним чином він зберігся на касеті, тож до сьогодні ці записи видаються лише як бутлеги – нелегальні, неавторизовані записи. Але кого-кого, а Beatles ви точно навіть тут впізнаєте. Навіть, коли почуєте не Yesterday чи Yellow submarine, а… Bésame mucho.

Нарешті, ми розкажемо про два неймовірні проекти, в яких конспірологія стала органічною складовою. Хоча й з різних причин: якщо в першому творці гурту засекретили на цілих півстоліття свої імена та обличчя, аби не відволікати увагу своїми персонами від своєї ж музики, то в іншому – навпаки, аби привернути увагу до проекту. 

Називати проекти не будемо, аби не псувати інтригу. Натякнемо лише, що все відбувалось, так би мовити, Blanket Of Secrecy – під Покровом таємниці. 

Один гурт випустив альбом, який у Великобританії та Канаді вийшов під назвоюWalls Have Ears – Стіни мають вуха, а у інших країнах навпаки Ears Have Walls – Вуха мають стіни…

Другий же гурт примудрився, гнівно відмітаючи всі звинувачення в масонських прийомах, навіть диски називати іменами американських президентів, яких традиційно вважають масонами: Лінкольн, Джефферсон, Франклін, Рузвельт. А ще вони зуміли змусити демонів танцювати в темряві.

Якщо і цих натяків вам не достатньо, аби зрозуміти, про кого мова, точно послухайте подкаст. Бо тут вже не до конспірології – ви таки трохи цікавого пропустили в сучасній музиці. 

Більше того, під час запису подкасту народилась ідея, що, здається, матиме цікавий розвиток. Яка – поки не скажемо, законспіруємось… 

Подкаст (монтаж – Романа Храброва) ви можете прослухати:

Або ж прослухати-подивитись ( монтаж – того ж Романа Храброва) на нашому Youtube-каналі:

Попередні "Музичні історії" (монтаж усіх історій – Роман Храбров) можна почути тут:

Циганський джаз, грецький прог-рок і трохи Зіг-заг оркестру

Від норвезького хіп-хопу до єврейського фольклору, або які вітри розносять по світу мелодії

Як музична євроінтеграція розбиває стереотипи про стилі та виконавців 

Гілмор, якого люблять всі. Крім Вотерса

50 років з Флойдами, або деякі подробиці життя на темному боці місяця

Різдвяні мелодії воєнного часу 

Стати зіркою і винайти к-поп, або повернення на блошиний ринок

«Музичні історії»: Ме каго он амор, або пісні надії та любові

«Музичні історії»: Шерше ля Франс, або Як французи впливали на сучасну музику

Мелодії воєнного часу – від Боба Ділана до Адріано Челентано

Про що мріють солдати…

Мелодії воєнного часу – в екслюзивному плей-листі від Укрінформу

Кримінальні танці — як, коли та з ким

«Музичні історії»: Gasta Claus, Perper, Slade та інші

Led Zeppelin навпаки, або чому зірка не завжди стає кометою

Все буде хумпа, або нові пригоди екзотичних музичних стилів

Пригоди каджунського акордеона, або звідки беруться екзотичні музичні стилі

Як Карлос Сантана став Світильником ока господнього

Як правильно рибалити на квадратного групера, або знахідки з блошиних ринків

Одеса на музичній мапі світу

У пошуках цукрової людини, або різдвяні історії з життя антиподів

Джон Леннон, Елтон Джон та інші самотні серця

Як фінські панки перемогли російських мілітаристів

Про тих, хто не захотів стати зіркою. А міг би…

Кавери, які стали популярнішими за оригінали

Як правильно танцювати «Смарткач»

«Реве та стогне…» у ритмі вальсу, або чому Україна впродовж десятиліть залишалась

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь