Німецькі фахівці долучаться до наукових досліджень Більського городища

Німецькі фахівці долучаться до наукових досліджень Більського городища Фото 19.04.2024 03:05 Укрінформ Науковці з Німеччини долучаться до досліджень Більського городища на Полтавщині.

Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Залучаємо іноземних партнерів до наукових досліджень Більського городища на Полтавщині. Німецькі та українські фахівці проведуть магнітометричні вивчення й LIDAR-зйомку його найбільш унікальних і важливих складових – Західного та Східного укріплень. Цим же методом планують дослідити й ділянки його фортифікаційних споруд протяжністю майже 35 км", – йдеться у повідомленні.

Вивчення проведуть завдяки фінансовій підтримці команди меценатів Ukraine Art Aid Center.

Більське городище – найбільше в Європі укріплене поселення доби раннього залізного віку та унікальний археологічний об’єкт культурної спадщини України.

Більський археологічний комплекс розташований на височині в межиріччі річок Ворскла та Суха Грунь переважно в межах Полтавщини, північна частина пам’ятки знаходиться в Охтирському районі Сумської області.

Як повідомляв Укрінформ, на території Більського городища археологи знайшли золоті прикраси для одягу та посуд, що датуються серединою 6 століття до нашої ери.

Фото: Філіп Пронін / Фейсбук

Археологи Німеччина Полтавщина вчені

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь