На Одещині знайшли срібні монети часів Кримського ханства

На Одещині знайшли срібні монети часів Кримського ханства Фото 03.05.2024 17:20 Укрінформ У Подільському районі біля села Флора на Одещині історик, член ГО "Краєзнавці Одещини" Сергій Жосан знайшов "Флоранський скарб" — срібні монети часів Кримського ханства.

Про це у Фейсбуці повідомляє ГО "Краєзнавці Одещини", передає Укрінформ.

«Скарб складається зі 140 срібних монет (акче), які карбувалися в Криму в 1480-х роках за часів правління хана Менглі Гірея І», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що, ймовірно, скарб був захований під час подільських набігів кримських татар. Скарб лежав у горщику на глибині 40 см. Зверху був прикритий вапняковою плиткою природного походження квадратної форми, приблизно 20х20х5 см.

Тепер знахідка проходить детальне вивчення та опис, після чого її планується передати до Подільського міського краєзнавчого музею в Одеській області.

Як повідомляв Укрінформ, в Одеському археологічному музеї після виявлення глиняних люльок XVI-XVIII століть на одному з приватних інтернет-аукціонів перевіряють експонати у сховищах, а керівництво звернулося до правоохоронців.

Крим Музей Одещина Монета

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь