На Венеційській бієнале відкрили Національний павільйон України

На Венеційській бієнале відкрили Національний павільйон України Фото 19.04.2024 10:14 Укрінформ На 60-й Венеційській бієнале розпочав роботу Національний павільйон України «Плетіння сіток».

Про це у Телеграмі повідомило Міністерство культури та інформаційної політики, передає Укрінформ. 

«Український павільйон реалізує тему інакшості через особистий досвід війни, еміграції, адаптації в нових суспільствах та трансформації мови під тиском російської агресії. Назва українського проєкту – «Плетіння сіток» – походить від практики колективного плетіння маскувальних сіток, поширеної серед українців в умовах повномасштабного вторгнення, що досліджується як символ колективного опору перед обличчям війни», – йдеться у повідомленні.

У Національному павільйоні наявні чотири проєкти: інсталяція «Робота» Олександра Бурлаки, фільм «Цивільні. Вторгнення» Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, інсталяція «Щирі вітання» Каті Бучацької та відео «Сomfort work» Андрія та Лії Достлєвих, інформує МКІП.

Комісар національного павільйону, заступник міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко заявив: «Українська культура є частиною європейської культури. Україна є частиною Європи, частиною глобальної культури та її проблем. У цей важливий час, я дуже радий, що існує це місце, де художники можуть спілкуватись та обмінюватись досвідом, де вони можуть демонструвати свої культурні продукти. Саме для цього і існує цей великий простір. Щоб через мистецтво створювати нові можливості та об'єднувати нас».

До учасників відкриття українського павільйону події через відеозв’язок звернулась Перша леді Олена Зеленська.

Як повідомляв Укрінформ, Венеційська бієнале була заснована в 1895 році. Національні павільйони вперше представили в 1907-му. Захід відбувається що два роки. Тема цьогорічної, 60-ї бієнале: Foreigners Everywhere («Іноземці скрізь»). Виставка присвячена темам переселення, корінних народів, мистецтва аутсайдерів та квір-мистецтва, а також діаспор та маргіналізованих груп.

Фото: МКІП

Україна Венеціанська бієнале МКІП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь