
Росіяни знищили давню садибу Миклашевських на Запоріжжі Фото 22.06.2026 13:49 Укрінформ У селі Біленьке, що на Запоріжжі, внаслідок російських атак було зруйновано садибу Миклашевських – видатну архітектурну та історичну пам’ятку.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила історик, прессекретарка національного заповідника “Хортиця” Ганна Головко, передає Укрінформ.
“Садиба Михайла Миклашевського – нащадка давнього українського козацько-старшинського роду – була не просто архітектурною та історичною цінністю. Це була єдина на Запоріжжі така добре збережена резиденція. Вона пережила безліч історичних перипетій за понад століття свого існування та не раз зазнавала ушкоджень вже під час повномасштабної російсько-української війни. Сьогодні, ймовірно, ми втратили її назавжди”, – зазначила вона.
Будівництво споруди тривало з 1853 по 1916 рік. У ній зберігалися давній дерев’яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди, унікальні елементи внутрішнього оздоблення. В будівлі функціонував навчальний заклад.
Як інформувалося, за минулу добу окупанти здійснили 899 обстрілів 42 населених пунктів Запорізької області. Внаслідок атак загинуло троє осіб, ще десять отримали поранення.
Фото: сторінка Анни Головко у Фейсбуці
Культурна спадщина Обстріл Пам’ятка Війна Запоріжжя Війна з Росією
Джерело: www.ukrinform.ua
