Віденський фестиваль скасував концерт грецько-російського диригента Курентзіса

Віденський фестиваль скасував концерт грецько-російського диригента Курентзіса 14.02.2024 17:55 Укрінформ Фестиваль Wiener Festwochen ("Віденські фестивальні тижні") скасував концерт грецько-російського диригента Теодора Курентзіса після того, як українська диригентка Оксана Линів розкритикувала його позицію щодо війни в Україні і відмовилася виступати на одному фестивалі з ним.

Про це повідомляється на сайті фестивалю, передає Укрінформ.

"Прояснення щодо конфліктної ситуації навколо двох концертів на Віденському фестивалі: кадиш-реквієм під керівництвом Оксани Линів відбудеться, як і планувалося, 2 червня у Віденському концертхаусі. "Воєнний реквієм" Бенджаміна Бріттена, запланований на 12 червня у Бургтеатрі під диригуванням Теодора Курентзіса, скасовано", – йдеться у повідомленні.

Раніше Оксана Линів, яка разом із Київським симфонічним оркестром мала виконати кадиш-реквієм "Бабин Яр", заявила про відмову від участі у Wiener Festwochen через включення у програму фестивалю виступу симфонічного оркестру SWR Курентзіса. Вона заявила про неприйнятність того, що ім’я музикантів з України, яка щодня зазнає російських бомбардувань, "будуть поставлені в один контекст з іменем того, хто ніколи відкрито не виступав проти війни і чиї мистецькі колективи фінансуються банківськими установами, дуже близькими до Кремля".

Організатори фестивалю зазначили, що "у дискусіях останніх кількох днів" стало зрозуміло, що "презентація обох концертів у рамках Віденського фестивалю 2024 року наразі не є можливою".

"Наше рішення залишити кадиш-реквієм у нашій програмі є однозначним, і ми з нетерпінням чекаємо на візит Оксани Линів та Київського симфонічного оркестру до Відня", – заявив директор фестивалю Міло Рау і додав: "Ми поважаємо бажання Оксани Линів не бути поміщеною в один контекст із Курентзісом".

Українська диригентка привітала це рішення Wiener Festwochen та заявила, що всі українські учасники з нетерпінням чекають концерту у Віденському концертхаусі.

Диригент грецького походження Теодор Курентзіс багато років працює в Росії, у 2014 році отримав громадянство РФ. Він жодного разу не виступив публічно із засудженням російської війни проти України попри заклики з боку іноземних колег. Курентзіс також зазнавав критики, що генеральним спонсором його проєкту MusicAeterna є російський банк ВТБ, який потрапив під західні санкції.

Як повідомлялося, у березні 2022 року Баварська державна опера відмовилася від співпраці з російською оперною співачкою Анною Нетребко та російським диригентом Валерієм Гергієвим через їх недостатнє дистанціювання від російської війни проти України.

Фестиваль Греція Музика Україна Росія Відень Диригент

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь