В Українському домі пройде виставка про стійкість дітей під час війни

В Українському домі пройде виставка про стійкість дітей під час війни 22.02.2024 01:51 Укрінформ В Національному центрі «Український дім» у Києві 22 лютого відкриється виставка "Ательє Мрій" – про мрії та креативність українських дітей під час війни, організована Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Це повідомляє Укрінформ з посиланням на організаторів.

«Традиційно мистецтво було доменом художників, чиї твори рефлексували над соціальними змінами. Проте за останніх два роки проявилась нова динаміка – голоси дітей та їхня творчість набули особливого значення. Події нині пропонують унікальну можливість для зустрічі цих двох паралельних дійсностей – мистецького середовища і дітей війни. Вони не конкурують за увагу чи значущість, але разом створюють багатогранний діалог, який ми досліджуємо в цьому проєкті», – розповіла про виставку її кураторка, засновниця ГО «Порт Культури» Катя Тейлор.

На виставці будуть представлені спільні експонати дітей та відомих митців – Маші Реви, Ксенії Білик, Юрія Болса, Антона Логова.

«Кожна дитина має право на щасливе мирне дитинство. Але українські діти та підлітки продовжують переживати досвід війни, і, на жаль, ця екстремальна та травматична ситуація стала складовою їхнього повсякденного життя. Попри всі потрясіння та втрати, українські діти демонструють неймовірну силу. Вони малюють, танцюють, співають, усміхаються, святкують дні народження та несуть світло й віру в краще майбутнє. Як квіти, що пробиваються крізь асфальт до сонця, українські діти після безсонних ночей продовжують розвиватися, творять, мріють та діють», – розповіла про ідею створення виставки голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде.

За словами організаторів, на два тижні Український дім стане простором, де відвідувачі зможуть дивитися на мистецтво, створене іншими дітьми, взаємодіяти з ним, ставши безпосередніми його учасниками. Юні відвідувачі та відвідувачки можуть спробувати себе у творчості на безоплатних майстеркласах, воркшопах та інтерактивних сесіях. Менторами в програмі будуть хореограф Анатолій Сачівко, дизайнер Данило Шуліпа, інді-поп-гурт ТОНКА та інші митці в межах креативної програми від ГО «Культурна платформа Закарпаття».

Велика виставкова зала присвячена мистецьким роботам, що створювались з лютого 2022 року дітьми та молоддю з понад 50 громад України в межах креативних програм від ГО «Культурна платформа Закарпаття» та ЮНІСЕФ. Артоб'єкти представлені в жанрах: музика, сучасне мистецтво, дизайн, саунд-дизайн, режисура, блогінг.

Виставка працюватиме з 22 лютого до 3 березня щодня з 11:00 до 19:00 (крім понеділків). Вхід вільний.

Як повідомляв Укрінформ, до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Американський дім у Києві презентував роботи сучасних митців, які зображують та рефлексують на тему війни.

Фото: Український Дім

Діти Виставка Війна Український дім

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь