Ворог обстріляв Кам’янську Січ: у заповіднику документують наслідки атаки

Ворог обстріляв Кам'янську Січ: у заповіднику документують наслідки атаки Відео 01.02.2024 22:35 Укрінформ Один з ударів росіян по Херсонщині, який стався 1 лютого цього року, зачепив пам'ятку національного значення – Кам'янську Січ.

Про це т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв написав у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Херсонщина. Ворожий авіаудар по пам'ятці національного значення – Кам'янській Січі", – написав він.

Глава МКІП розповів, що доступу до території Національного заповідника "Хортиця" немає з початку повномасштабного вторгнення РФ. За його словами, тут знаходиться могила кошового отамана Костя Гордієнко та кладовище запорізьких козаків першої половини XVIII ст.

Карандєєв оприлюднив відео та зображення з карт щодо цього, на якому зазначена дата – 1 лютого 2024 року, і поінформував, що судячи з відео, перший з трьох вибухів стався на території господарчого передмістя Січі, де знаходяться досі недосліджені об'єкти І половини 18 ст.

"Другий приліт – на територію сучасного туристичного об’єкта, в безпосередній близькості від хреста та могили кошового отамана Костя Гордієнко", – заявив він.

Очільник МКІП зазначив, що співробітники заповідника розпочали документування наслідків нищівної атаки на унікальну пам'ятку козацької доби.

"Черговий доказ того, що росія воює проти української ідентичності. Ворог повинен відповісти за свої злочини", – вважає Карандєєв.

Як повідомлялося, на Херсонщині під час російського удару по Бериславу загинули та постраждали іноземні волонтери. Російські військові вбили двох громадян Франції, ще троє осіб поранені.

Фото ілюстративне

Заповідник Війна Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь