У Києві презентують оперу GAIA-24 про наслідки руйнівної діяльності людства

У Києві презентують оперу GAIA-24 про наслідки руйнівної діяльності людства Фото 27.04.2024 12:41 Укрінформ У Києві 10 травня відбудеться світова прем’єра української опери «GAIA-24. Opera del Mondo» композиторів Іллі Разумейка та Романа Григоріва.

Про це повідомляє Укрінформ.

У новому трьохактному творі автори переосмислюють через мистецтво наслідки руйнівної людської діяльності, зокрема російського вторгнення в Україну в межах глобальної екологічної кризи.

Гайя – богиня Землі з пантеону давньогрецької міфології. У роботі над оперою композитори надихалися тезою французького філософа та антрополога Бруно Латура проте, що людству слід перестати сприймати Землю як декорацію людської історії та усвідомити, що Земля стає її головною дійовою особою.

Роботу над оперою «GAIA-24. Opera del Mondo» почали восени 2023 року. Знімали відео на південному та східному узбережжі острова Хортиця, який постраждав після підриву росіянами Каховської ГЕС. Під час зйомок у річку занурили фортепіано і на підводний мікрофон записали його звуки.

«Піаніно “Україна”, виявляється, вміє плавати. Але не довго. Треба лишень добре закрити кришку й інструмент перетворюється на човен. Ми взяли дуже різних артистів, які поступово стали одним унікальним плем’ям. Використовуємо багато різноманітної музики: оперу і реп, авангард і поп, фольклор і рейв. Частиною опери буде використано композицію венесуельського діджея і професора Віденської консерваторії Хорхе Санчеса», – розповів композитор Роман Григорів.

На кадрах, які будуть показані під час виконання, артисти Євген Баль та Катерина Гордієнко. Дівчина родом з Нової Каховки, а її мати досі в окупації.

Сценографія опери задумана в широкому сенсі: сцена «Жовтневого» палацу, його підвали, Майдан Незалежності та Алея Героїв небесної сотні, Дніпро та Каховське море.

«Але якщо казати про класичну сценографію, то у нас буде чорний квадрат з інструментами та людьми всередині. Ми співпрацюємо з Катериною Маркуш як художницею. Костюми ще в процесі, вони різноманітні, залежать від музики та часто змінюються. Але для другої дії вже все готове – ми називаємо ці костюми “тими, що зробила мама”. В другій дії ми працюємо з оголеним тілом», – розповів композитор Разумейко.

Після прем’єри в Києві оперу GAIA-24 покажуть у Роттердамі, Відні, Берліні та Венеції. Також вона відкриє Міжнародний фестиваль опери, музики та театру O.Festival в Нідерландах.

Як повідомляв Укрінформ, українські композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко є визнаними у світові музичній спільноті авторами, їхні найвідоміші твори – «Чорнобильдорф», «Genesis» та «Opera Lingua», присвячена феномену мови.

Опера Київ Композитор

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь