У КМДА закликають передати Гостиний двір у комунальну власність

У КМДА закликають передати Гостиний двір у комунальну власність 17.04.2024 21:08 Укрінформ Гостиний двір потрібно передати у комунальну власність, щоб розпочати на об'єкті консерваційні та протиаварійні роботи.

Про це заявила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко на брифінгу в Гостиному дворі, передає кореспондент Укрінформу.

"Свого часу цей об'єкт було повернуто у державну власність, йому повернули статус пам'ятки містобудування і архітектури національного значення. Але сьогодні ми бачимо, що це не рятує Гостиний двір, який є домінантою Контрактової площі, який був і має бути окрасою Подолу і всього міста Києва", – сказала Старостенко. 

За її словами, Київ готовий виділяти кошти і на завершення консерваційних робіт, і на проведення протиаварійних. Однак об'єкт має бути у комунальній власності, щоб можна було використовувати бюджетні кошти на це. І влада Києва неодноразово зверталася до уряду з проханням передати Гостиний двір на баланс міста. 

Директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова наголосила, що у міської влади є можливості врятувати пам'ятку.

"Ми на зв'язку з МКІП, ми зверталися до Кабміну і розраховуємо на те, що нас почують і Києву передадуть Гостиний двір", – сказала вона. 

Т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв зазначив, що міністерство обговорює з міською владою, яким чином відповідно до законодавства здійснити всі необхідні роботи у Гостиному дворі. Він підкреслив, що велика частина об'єкту досі незаконсервована, що є великим викликом на сьогодні.

"Ми не маємо права втратити цей об'єкт і маємо зробити все необхідне для того, щоб повною мірою всі консерваційні роботи відбулися. На жаль, сьогодні ми не можемо говорити про реставрацію, про відбудову, коли щодня потерпаємо від ворожих обстрілів… Цей об'єкт – національного значення, і держава мусить максимально звертати увагу на нього", – наголосив урядовець.

Як повідомлялося, у травні 2021 року уряд змінив категорію пам’яток «Комплекс споруд Контрактової площі» та «Гостиний двір (за проєктними матеріалами ар. Л. Руска, 1809 р.)» у м. Києві на категорію національного значення, а також присвоїв їм відповідні охоронні номери.

Фото: КМДА

КМДА Поділ Гостинний двір

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь