Мер визнав «нездійсненною» підготовку Києва до зими без виконання домовленостей урядом
Сьогодні, 18 червня, Київрада планує обговорити збільшення фінансування програми «Захисник Києва» ще на 2 млрд грн, а також прийняти рішення про мільярдні позики для забезпечення Плану стійкості столиці. Інформацію передає «Главком» з посиланням на повідомлення мера Києва Віталія Кличка.
Йдеться про залучення кредиту від державного «Ощадбанку» України на суму 2,5 млрд грн та кредиту від ЄБРР на 50 млн євро для КП «Київтеплоенерго». За словами міського голови, ці кошти будуть спрямовані на підготовку міста до зимового періоду.
Конфлікт із урядом та порушення пропорції 50/50
Віталій Кличко висловив критику щодо центральної влади, зазначивши, що держава «замість того, щоб допомагати, постійно підкидає якісь ребуси і створює перешкоди», тоді як місто готується до зими. Він повідомив, що представники уряду дійшли до заяв про нібито незатверджений План стійкості Києва, хоча його схвалила Київрада.
«Місто провело роботу з формування саме того переліку заходів, які б максимально враховували виклики минулої зими та ризики наступної. Були проведені експертні консультації на рівні уряду, профільних міністерств, а також міжнародних партнерів. На основі аналізу перших етапів реалізації план був уточнений та вдосконалений. Він має чітку структуру критично важливих пріоритетів, із відповідальними виконавцями та реалістичними обсягами фінансування», – зазначив голова столиці.
Кличко нагадав про попередню домовленість із Кабінетом Міністрів: реалізація заходів з енергостійкості столиці оцінюється приблизно в 30 млрд грн, і фінансування та роботи мали здійснюватися за принципом 50/50 – містом і державою.
«Тепер уряд нам заявив, що мова йде лише про фінансування. А до робіт відношення практично матиме мінімальне. Державне Агентство відновлення та розвитку інфраструктури України займатиметься створенням резервного теплопостачання лише в зоні ТЕЦ-4. А все інше – будівництво когенерації, систем резервного живлення, системи резервного теплопостачання – має робити місто самотужки», – повідомив голова КМДА.
Мер наголосив, що виконання всіх завдань самостійно для Києва є «нереальним», і місто наполягає на дотриманні урядом попередніх домовленостей.
Що Київ вже здійснив та планує до зими:
Незважаючи на розбіжності, місто самостійно розгортає резервні потужності:
- Водопостачання: вже встановлено три дизель-генераторні установки потужністю понад 15 МВт. Загалом цього року планується забезпечити близько 40 МВт резерву для систем водозабезпечення.
- Когенерація (одночасне виробництво тепла та електроенергії): завершено будівництво нових об’єктів потужністю 45 МВт, ще понад 100 МВт – у процесі роботи. Загалом цього року місто має отримати близько 200 МВт додаткової когенераційної потужності.
Сьогодні Кличко пропонує Київраді підтримати зміни до Плану стійкості, які оптимізують вартість проєктів під наступний опалювальний сезон та юридично закріплять участь міста і держави у форматі 50/50.
Сьогодні, 18 червня, відбувається продовження засідання Київради, яке розпочалося 28 травня. На розгляді депутатського корпусу залишається понад три сотні питань. Серед них, зокрема, проєкти рішень, якими передбачається відмова одній з компаній у наданні дозволу на розробку проєктів землеустрою щодо відведення майже 0,9 га землі на вул. Зодчих, 23 під житлову забудову. Крім того, столична влада планує збільшити обсяги фінансування програми «Захисник Києва» з 31 млрд до 33 млрд грн.
