Лікар-ортопед-травматолог і доктор медичних наук Микола Анкін призначений керівником Київської лікарні швидкої допомоги для стабілізації роботи установи
19 червня колективу Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги було офіційно представлено нового керівника. Про це інформує «Главком» з посиланням на Департамент охорони здоров’я Києва.
Виконувачем обов’язків директора закладу став професор та доктор медичних наук Микола Анкін, котрого призначив відповідним наказом міський Департамент охорони здоров’я напередодні, 18 червня.
Під час зустрічі представники профільного департаменту КМДА наголосили на важливості цього медичного закладу. Створена у 1985 році, лікарня є одним із найбільших багатопрофільних медичних центрів столиці, що рятує життя пацієнтів з Києва та інших регіонів України. Установа також відіграє значну роль у формуванні нових кадрів: завдяки діяльності семи кафедр медичних вишів на її базі успішно поєднуються наукова діяльність та практична медицина. Посадовці висловили подяку персоналу за єдність, відповідальність та самовіддану працю в умовах війни, визнавши, що останні місяці були для колективу доволі складними.
У своєму зверненні до колег Микола Анкін підкреслив, що ця лікарня є місцем його професійного становлення, де він свого часу отримав неоціненний досвід. Оцінюючи високий потенціал закладу, новий очільник зауважив, що попереду багато роботи для вдосконалення різних напрямків діяльності. Він зазначив, що миттєвих рішень для всіх існуючих проблем не існує, проте висловив переконання, що спільними зусиллями фахової команди можна подолати будь-які виклики. Анкін також запевнив колектив у своїй відкритості до діалогу та готовності розглядати всі конструктивні пропозиції щодо розвитку лікарні.
Анестезіологиня Олена Бобровник, яка раніше розповідала про внутрішні проблеми в медичному закладі, у коментарі для «УП. Життя» позитивно оцінила призначення Миколи Анкіна. Вона висловила надію, що новий виконувач обов’язків директора зможе навести лад в установі. За словами лікарки, після спілкування з колегами-анестезіологами, які вже мали досвід співпраці з Анкіним, у неї сформувалося оптимістичне враження. Медпрацівники описують його як чесного та справедливого керівника, і Бобровник зазначила, що, за відгуками колег, лікарні пощастило з цим призначенням, а за нового керівництва очікуються серйозні кадрові зміни.
Нагадаємо, Департамент охорони здоров’я КМДА повідомив, що за результатами комплексної перевірки комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» ухвалене рішення про дострокове припинення контракту та звільнення директора закладу Віктора Дороша 18 червня 2026 року. Анкін очолює кафедру ортопедії, ортопластичної хірургії та протезування у Національному університеті охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика.
«Рішення про дострокове припинення, розірвання контракту та звільнення Віктора Миколайовича Дороша з посади директора КНП ухвалене відповідно до чинного законодавства та на підставі висновків профільної комісії. Усі зафіксовані порушення отримали відповідну управлінську та кадрову оцінку», – зазначили в профільному Департаменті.
Як відомо, волонтери, активісти та родичі військових звинувачували колишнього очільника лікарні у тотальних поборах, відсутності базових медикаментів та кричущих фактах недбалості, які призвели до трагічних наслідків.
