Підвищення вартості проїзду в Києві: київська влада відхилила вже третю петицію проти нових тарифів

Підвищення вартості проїзду в Києві: міська влада відхилила вже третю петицію проти нових тарифів

Наразі на офіційному сайті Київради зареєстровано щонайменше шість звернень проти зростання вартості проїзду

Київська міська рада відхилила звернення з вимогою не збільшувати ціну поїздок громадським транспортом у столиці до 30 гривень. Цю інформацію опублікував «Главком», посилаючись на текст звернення №14223 від 18 травня 2026 року.

«Зміна тарифів спричинена запитами транспортних підприємств, тривалим періодом збереження тарифу на перевезення без змін, значним зростанням цін на енергоносії, паливо, заробітну плату та інші витрати, скороченням кількості пасажирів через пандемію та воєнний стан, а також необхідністю забезпечення безпечної та стабільної роботи міського громадського транспорту», – зазначено у відповіді мера Києва Віталія Кличка на звернення.

У відповіді голови міста також вказано, що пасажири, які скористаються системою поповнення електронного квитка, платитимуть за кожну поїздку в метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі або фунікулері, що працюють у стандартному режимі, від 25 до 30 гривень.

Крім того, повідомляється, що, за розрахунками транспортних компаній, планові тарифи на 2026 рік для перевезення пасажирів становлять: 64,60 гривень – за проїзд у метрополітені, 44,14 гривень – за проїзд наземними видами транспорту (трамвай, тролейбус, фунікулер, автобус).

Варто зазначити, що на цей момент три звернення на сайті Київради з вимогою припинити підвищення тарифів на проїзд у комунальному транспорті столиці до закінчення воєнного стану вже набрали достатню кількість голосів для розгляду. У червні міська влада Києва вже відхилила перші два звернення (одне – 4 червня, інше – наступного дня).

Наразі на офіційному сайті Київради зареєстровано щонайменше шість звернень проти зростання вартості проїзду.

Київська міська державна адміністрація 18 травня оголосила про плани переглянути тарифи на проїзд у комунальному транспорті. Зокрема, вартість однієї поїздки буде залежати від кількості придбаних поїздок на транспортну картку.

Вартість однієї поїздки залежатиме від кількості куплених поїздок на транспортну картку:

Нові тарифи на проїзд у транспорті Нові тарифи на проїзд у транспорті інфографіка% КМДА

Також планується запровадження місячних проїзних квитків, де вартість однієї поїздки складе приблизно 23,3-23,6 гривень. Для студентів та учнів зберігаються пільгові умови: студенти платитимуть 50% вартості місячного проїзного, а учні протягом навчального року зможуть користуватися транспортом безкоштовно, а влітку – зі знижкою 75%. Окремо планується ввести пересадковий квиток за 60 гривень, що дозволить безлімітно пересідати між метро та наземним транспортом протягом 90 хвилин.

Вартість проїзду в столиці не змінювалася з 2018 року. З 1 січня 2022 року планувалося підвищити вартість поїздки в громадському транспорті до 20 гривень, а для власників «Картки киянина» – до 12 гривень.

У 2023 році міська влада заявляла, що не планує підвищувати вартість проїзду в громадському транспорті до завершення воєнних дій.

У вересні 2025 року Кличко повідомив, що, незважаючи на те, що громадський транспорт у Києві є дотаційним, місто шукає шляхи, аби не підвищувати вартість проїзду. 7 квітня міський голова Віталій Кличко дав доручення переглянути тариф на проїзд у громадському транспорті. Відповідальні департаменти мають підготувати розрахунки на основі економічного обґрунтування. Мер нагадав, що вартість проїзду в Києві залишається найнижчою в Україні. Її не змінювали з 2018 року.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *