Кашлюк в Україні – У МОЗ повідомляють про підвищення захворюваності серед дітей

МОЗ: Реєструємо підвищену захворюваність на кашлюк серед дітей

© freepik/freepik У першому кварталі 2024 року було зафіксовано 587 випадків захворювання.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко на брифінгу з нагоди Всесвітнього тижня імунізації заявив, що наразі у нашій державі фіксується підвищення захворюваності на кашлюк серед дітей. Про це повідомляє Укрінформ.

“Зараз ми реєструємо підвищену захворюваність на кашлюк серед дітей. У першому кварталі 2024 року було зафіксовано 587 випадків кашлюка. Якщо подивитися на перший квартал 2023 року, то таких випадків було 17”, – зазначив очільник МОЗ.

Він також вкотре нагадав, що проти кашлюка потрібно зробити чотири щеплення у дитячому віці.

Міністр також наголосив, що згідно з показниками 2023 року в Україні найкраща ситуація щодо охоплення вакцинацією проти кору, краснухи та паротиту – вдалося досягнути показника щеплення до 92%.

“Це дозволило нам утримати епідеміологічну ситуацію проти кору на стабільному рівні, оскільки сьогодні у країнах Європейського Союзу спостерігається спалах кору. Україна, завдяки тому, що вчасно запустила загальнонаціональну кампанію проти кору, утримує епідеміологічну ситуацію на стабільному рівні”, – сказав політик.

Водночас, за його словами, під час війни Україні вдалося побороти спалах вакцинокерованого поліомієліту. У 2022 році були виявлені випадки захворювання у Вінницькій та Закарпатській областях, але робота медиків, міжнародних партнерів дозволила відпрацювати це і запобігти подальшому поширенню, додав міністр.

Він закликав українців дослухатися до порад своїх сімейних лікарів та зробити щеплення, які були пропущені.

“Це стосується як дітей, так і дорослих, які з 16 років повинні кожні десять років робити щеплення проти дифтерії і правця. Цим ви допоможете тримати медичну систему на військових рейках і пріоритезувати надання медичної допомоги тим, хто страждає від наслідків війни”, – додав він.

Раніше у Міністерстві охорони здоровʼя та Національній службі здоровʼя України заявляли, що народжуваність у нашій державі падає приблизно на 7% в рік з 2013 року, а повномасштабне вторгнення РФ призвело до ще більшої кризи.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь