Ліки в медичних закладах – У МЗУ розповіли про зміни, щоб мінімізувати ризики

Фото ілюстративне © bujinfo.am Це дозволить МЗУ покрити весь цикл медичного постачання.

Державне підприємство Міністерства охорони здоров’я для постачання медичних закладів “Укрмедпостач” планують скоро приєднати до ДП “Медичні закупівлі України”, заявив керівник відділу логістики останнього Олег Кльоц під час брифінгу.

Крок має стати частиною перетворення МЗУ в агенцію повного циклу. Це надасть компанії можливість отримати власні складські потужності й, відповідно, швидше приймати та розвозити ліки в регіони.

“Цей процес знаходиться на фінальному етапі. Це означає, що незабаром ми покриємо весь цикл медичного постачання від збору потреби до поставки в лікарні, що дозволить мінімізувати ризики переривання лікування українців”, – зазначив Кльоц.

У свою чергу, генеральний директор “Медзакупівель” Едем Адаманов розповів про “суттєву” зміну підходів підприємства до придбання медичних товарів, яка вже відбулася.

“Зокрема, запустили календар оголошення закупівель, автоматизували комунікацію з постачальниками через SAP та зробили фокус на оперативні поставки невеликими партіями, щоб унеможливити дефіцит ліків у медзакладах. Все для того, аби пацієнти були вчасно забезпечені безоплатними препаратами на весь період лікування”, – розповів він.

За словами Адаманова, окрім створення агенції повного циклу, МЗУ планує сформувати та зберігати оптимальний рівень залишків медикаментів на складі та в лікарнях, “жорстко” контролювати забезпеченість ліками й укласти трирічні договори.

Заступник гендиректора з антикорупційної роботи та комплаєнс Дмитро Бігунець додатково розповів про реагування МЗУ на виклики в держзакупівлях. За його словами, постійно проводяться ретельні перевірки постачальників і виробників щодо російського чи білоруського капіталу в структурі компанії, деякі дискваліфікуються за наявності підтверджених ризиків.

“Крім того, ми заклали додаткову умову у договорах про можливість розірвання угоди в односторонньому порядку у випадку порушення санкційного або антикорупційного законодавства”, – додав Бігунець.

Радник з питань розвитку Віталій Овсянніков вказав на економію лікарень під час закупівель завдяки роботі електронного каталогу Prozorro Market. Йдеться в середньому про 24% за 2023 рік. Заклади охорони здоров’я, за його словами, заощадили 145,9 мільйонів гривень.

За даними “Медичних закупівель України”, з початку року до 18 вересня в лікарні підприємством було розвезено товарів на 770 млн грн. Цей показник називають у шість разів більшим за минулорічний і рекордним за роки діяльності. Аналогічна ситуація з отриманням медичних товарів на фармацевтичний склад, закуплених у цьому році – уже на 1,3 мільярда гривень.

Наприкінці серпня Едема Адаманова, який виконував обов’язки генерального директора державного підприємства “Медичні закупівлі України”, призначили на посаду гендиректора структури. Він розповів, що зараз його структура рухається в напрямку більшої автоматизації внутрішніх процесів для пришвидшення процедур, кращого збору даних і більш ефективного управління забезпеченістю в медичних установах. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь