Шкільне харчування – У Кабміні назвали чотири стратегічні цілі в реформуванні

Шмигаль назвав стратегічні цілі в реформуванні системи шкільного харчування

© depositphotos/HighwayStarz Прем’єр розповів про чотири складові.

У понеділок, 13 листопада, відбулося засідання щодо реформування системи харчування в школах, на якому представили ухвалену Кабінетом міністрів України Стратегію до 2027 року. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram назвав чотири стратегічні цілі влади в межах реалізації цього плану.

Перша полягає в забезпеченні фінансового ресурсу за активної участі громад і залучення допомоги від держави у вигляді субвенцій. За словами глави уряду, у держбюджеті на 2024 рік закладено 1,5 мільярда гривень на модернізацію шкільних їдалень.

Друга мета – відновити харчоблоки, використовуючи новітні технології та принципи системи управління безпечністю харчування.

По-третє, Кабмін прагне, щоб у громадах і школах були кадри для організації харчування. Шмигаль назвав ключовими в цьому питанні конкурентну зарплату, державне замовлення, підвищення кваліфікації та цифровізацію.

Також йдеться про впровадження якісного меню й стимулювання того, щоб діти свідомо обирали корисні для здоров’я продукти.

“Наша мета — забезпечити різноманітне, збалансоване і якісне харчування в школах і дошкільних закладах. Закликаю всіх відповідальних включатися в роботу, зокрема громади, адже від них залежатиме виконання практичних кроків”, — наголосив Шмигаль.

Про те, що реформа шкільної системи харчування давно назріла, ще на початку 2022 року писала Альона Парфьонова в матеріалі “Якщо шкільна запіканка виглядає як шматок лайна на щербатій тарілці, то неважливо, за якими рецептами її готують”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь