ВООЗ готується до нових пандемій – країни зобов’яжуть підписати угоду

ВООЗ готує угоду щодо боротьби з пандеміями

© unsplash/jcgellidon Угода перебуває у розробці з 2021 року.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебреєсус заявив про те, що після кількох раундів переговорів наступного тижня буде укладено угоду між державами-членами організації щодо боротьби з пандеміями. Про це глава агентства охорони здоров’я ООН заявив під час саміту в Ер-Ріяді у неділю.

За його словами, угода, яка допоможе створити структуру для запобігання, забезпечення готовності та реагування на пандемію, знаходиться у розробці з 2021 року.

“[Це] допоможе нам краще підготуватися і запобігти тому ж, що й COVID”, – сказав він.

На глобальному рівні, за словами Гебреєсуса, спостерігається зростання міжурядової співпраці: нагляд за допомогою спільної розвідки, механізм обміну патогенами для досліджень, допомога країнам, які мають можливість перейти до виробництва медичних товарів, а також створення пандемічного фонду, керованого Світовим Банком.

«Головне – це мати зобов’язуючу угоду щодо боротьби з пандемією, яку держави-члени дотримуватимуться. Тому, якщо щось станеться, найкраще цьому запобігти», – сказав голова ВООЗ, додавши: «І саме тому ми нарощуємо потенціал», – цитує його слова Al Arabiya.

Окремо представник ООН додав, що ліквідація поліомієліту перебуває на «останньому етапі».

Нагадаємо, раніше у ВООЗ заявили, що через війну в Україні існують ризики розвитку конкретних захворювань, у тому числі поліомієліту, кору, сказу, холери та дифтерії.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь