YouTube закрив «скоттськє» шоу: дайджест пропаганди за 11-13 серпня 2023 року

YouTube закрив «скоттськє» шоу: дайджест пропаганди за 11-13 серпня 2023 року 14.08.2023 15:02 Укрінформ Дискримінаційні висловлювання американського улюбленця Соловйова довели його до бану.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 11-13 серпня 2023 року.

  • Одним голосом брехні стало менше, але інші ще лунають
  • РФ влаштовує місячні перегони з СРСР
  • ТОТ: паспорт Росії в обмін на інсулін
  • Прапор «Новоросії» не треба і Нетребко
  • Одним голосом брехні стало менше, але інші ще лунають

    11 серпня один з улюбленців російської пропаганди Скотт Ріттер заявив, що YouTube видалив одразу два його канали. Перший має назву «Шоу Скотта Ріттера» (його регулярно транслював Telegram-канал Володимира Соловйова) другий – «Запитайте інспектора».

    Офіційною причиною блокування стали «дискримінаційні висловлювання» Ріттера. Які вони (а також, що саме ретранслюють він та інші іноземні голоси російської пропаганди) відомо. Останнім гостем Ріттера став Ахра Авідзба, командир терористичного батальйону «Пятнашка».

    НАСПРАВДІ, блокування «скоттського шоу» на YouTube – це добре. Аналогічно після початку повномасштабної війни найпопулярніший відеохостинг видалив десятки тисяч відео, які розповсюджували кремлівську пропаганду, та заблокував акаунти російських держвидань. Під обмеження потрапили «Первый канал», RT, РИА Новости, ВГТРК, канали МЗС та МО РФ. 

    Але деяким прокремлівським каналам все ще вдається уникнути санкцій. Вони адаптувалися під суворі правила платформи і продовжують розповсюджувати пропаганду. Їхня загальна аудиторія перевищує 10 млн осіб. 

    Наприклад, на YouTube, як і раніше, доступний канал «Комсомольської правди», яка вважається улюбленою газетою Путіна. На її аккаунт підписано 1,3 млн користувачів. Там є відео на кшталт: «Снайпер Москва: Войска у врага деморализованы».

    Не заблоковано досі й канал видання«Московский комсомолец», чий сайт входить до п’ятірки найпопулярніших медіа в РФ. Доступні канали інших пропагандистських видань: «Лента.ру», «Аргументы и факты», news.ru, Regnum та інших. Доступні і пабліки, пов’язані з державою. Наприклад, столичної мерії «Вечірня Москва». YouTube після закрив обліковий запис ВГТРК, але регіональні пабліки уникнули бану. Досі доступні «ВГТРК Белгород», ВГТРК «Санкт-Петербург», «Вести Крым» та багато інших. Тож бротьба з пропагандою має тривати. 

    РФ влаштовує місячні перегони з СРСР

    Росія все ж намагається надути свій космічний батут. Нагадаємо, у 2014 році тодішній очільник «Роскосмосу» Рогозін, у відповідь на санкції, запропонував американцям «відправляти на МКС астронавтів тепер за допомогою батуту». За 6 років Ілон Маск (після успішного запуску корабля Crew Dragon) скаже: «Батут працює».

    11 серпня Москва розпочала космічну операцію з «підкорення Місяця».

    НАСПРАВДІ, це яскравий приклад совкового мислення сучасної Росії. Востаннє Радянський Союз запускав на Місяць свою станцію у 1976 році. З того часу змінилося все, крім самого СРСР (під маскою путінської Росії). У США запускають комерційні рейси до стратосфери, готуються до польоту на Марс, вивчають дані з апаратів за межами Сонячної системи, запускають телескопи в космос. А РФ продовжує безглузду місячну гонку.

    Майже всі космічні організації визнали вивчення Місяця малоперспективним напрямком. Цінні ресурси там добувати поки що неможливо. Якісно нових знань про будову всесвіту такі польоти теж принести не можуть. Зараз подібні історії цікаві вузькопрофільним  вченим та хіба що Голлівуду, який знімає блокбастери на кшталт «Падіння Місяця».

    Звісно, місячний батут Росію не врятував. Він з тієї ж серії, що й заяви про спільне освоєння всесвіту з такими «космічними» державами як Бурунді та Уганда.

    Саме тому керівник NASA Білл Нельсон каже, що взагалі не вважає Москву учасником сучасних світових космічних перегонів. Для Росії ця місячна гонка – не зі США чи Китаєм або навіть Індією. Це гонка за примарою колишньої космічної величі СРСР.

    ТОТ: паспорт Росії в обмін на інсулін

    А поки Москва не зрозуміло для чого жене на Місяць свою першу за 47 років станцію, 12 серпня стало відомо, що українцям з ТОТ, які не отримають паспорта РФ, буде відмовлено у наданні критично важливих ліків. 

    Гауляйтер смт Лазурне Олександр Дудка назвав таких українців «ждунами»: «Медичні препарати, придбані з бюджету РФ, громадянам України не видаватимуть. Насамперед це стосується інсулінових, які на собі вже відчули, як бути громадянином іншої країни», – пояснив він.

    НАСПРАВДІ, так і виглядає звичайний рашизм. Подібні висловлювання є черговим свідченням того, що українці на окупованих територіях поставлені в умови фізичного виживання.

    Той же Дудка погрожує кримінальними справами батькам, які не віддали своїх дітей до російської школи: «А потім ми їх посадимо в автобуси, вивеземо на лінію розмежування і відправимо у ваші школи українські. Якщо вас не влаштовують закони РФ, прохання збирати речі і готуватися на виїзд», – заявив він.

    У червні Дудка обіцяв, що без паспортів РФ «через якісь 2-3 тижні люди не зможуть отримати гуманітарну допомогу, влаштуватися на роботу, отримати пенсії».

    Цинізм росіян та місцевих колабораційних дудок в тому, що відсутність паспорта РФ абсолютно не заважатиме тому, що «на виборах у Херсонській області РФ у вересні можна буде проголосувати за українськими документами: паспортом, посвідченням водія».  

    Прапор «Новоросії» не треба і Нетребко

    13 серпня пропагандистські ресурси згадали, що це день народження так званого військового прапора так званої «Новоросії».

    НАСПРАВДІ, який прапор, таке й «свято». Відомий колаборант Царьов пригадав «дискусії, що розгорнулися через символіку Новоросії. Ліві вимагали відновлення символіки Радянської України із відповідним прапором. Праві — прийняття царської символіки – з імперським. Молодій республіці важливо було не відштовхнути нікого з тих, хто виступав на її підтримку…». Що з цього радянсько-царського одоробла вийшло – відомо. Україна перемогла «Новоросію».

    Але ця прапороносна пошесть встигла помітно пошититися. У грудні минулого року СБУ знаходила її в єпархіях УПЦ (МП) таких «новороських» областей України як Черкаська, Житомирська та навіть Волинська.

    Нещодавно російська сопрано Ганна Нетребко подала до суду на компанію з Нью-Йорка, звинувачуючи її у наклепі, порушенні умов контракту через рішення відмовитися від її послуг після вторгнення РФ в Україну. У своєму позові Нетребко стверджує, що «Метрополітен-опера» спричинила «сильний душевний біль і емоційний стрес, який включав депресію, приниження, збентеження, стрес і тривогу, а також емоційний біль і страждання».

    При цьому Нетребко не згадує, що є знаною любителькою «русского мира» та відома своєю публічною підтримкою Олега Царьова. І залюбки фотографувалася з ним і з тим самим прапором. «Таким «фотошутингом» співачка однозначно виказує свою політичну позицію», – писало тоді видання SpiegelOnline. Потім перелякана Нетребко, звісно, пояснювала, що прапор їй підсунули, а вона просто пожертвувала 1 млн рублів на «мистецтво Донбасу». 

    Але прапор, як бачимо, й досі згадують. Навіть, якщо він Нетребко вже не треба. «Новоросія» своє відспівала. Тепер доспівують «ЛДНР» та інші «нові регіони», де інсуліновим шантажем схиляють до отримання паспортів Росії. 

    Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

    Источник: www.ukrinform.ua

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь