Міносвіти повідомило, скільки підручників надруковано для 5 та 6 класів

Міносвіти надрукувало підручників на мільярд гривень, але їх не вистачило

© depositphoto/adistock Підручники для 5 та 6 класів ще планують додрукувати.

Війна суттєво вплинула на освітній процес в Україні. Міністерство освіти визначило одним із своїх пріоритетних завдань – забезпечення школярів підручниками. Як повідомив міністр освіти Оксен Лісовий, виділених з держбюджету коштів в розмірі 754,9 млн грн не вистачило, довелось звертатись за міжнародною допомогою – партнери профінансували друк і доставку підручників на 238,1 мільйона гривень.

“Насамперед бюджетні та донорські кошти спрямували на друк підручників для 5 та 6 класів НУШ, оскільки програми в цих класах змінилися, а підручники були лише в електронному форматі. У 1 та 10 класах програми не змінилися, тож школи можуть видати учням підручники, що вже є в їхніх бібліотеках”, – розповів Оксен Лісовий.

Наразі, за словами міністра, підручники з історії України друкуються, планується також друк підручників з української літератури, інформатики, зарубіжної літератури та іноземної мови для 5 класу НУШ.

Надруковано 66% підручників для шестикласників від загальної потреби. Планується надрукувати підручники з географії, інформатики, мистецтва, технологій та підручників шрифтом Брайля.

Крім того, на сьогодні існує потреба в забезпеченні учнів гаджетами та ноутбуками на дистанційному навчанні. Нині загальна потреба учнів у девайсах становить 500 000 одиниць, а критична — 253 400.

Нагадаємо, відповідно до законодавства, повна загальна середня освіта може здобуватися за очною (денною), дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу (частина третя статті 4 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

Водночас держава скинула з себе відповідальність за освіту українських дітей за кордоном. Докладніше про це читайте в статті Алли Котляр.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь