© Офіс президента Які можливості завдяки платформі отримають вчителі, батьки та діти.
Україна продовжує трансформувати освітню сферу та впевнено рухається до цифрового майбутнього. Із вересня минулого року в Україні триває пілотний запуск унікального освітнього рішення — цифрової платформи «Мрія». За рік успішної тестової роботи до «Мрії» вже долучилися 40 шкіл у шести областях. У 2025 році проєкт переходить на національний рівень.
«Наша мета — щоб усі українські діти, батьки й учителі мали доступ до “Мрії” — незалежно від того, де вони живуть: у великому місті, маленькому селі чи в прифронтовій громаді», — зазначив Президент України Володимир Зеленський під час форуму «Мрія».
Платформа вже демонструє ефективність:
- 2+ мільйони оцінок виставлено у цифрових журналах;
- 325 тисяч домашніх завдань створено у системі;
- 600 тисяч користувачів активно використовують календарно-тематичні плани.
Інтерес до платформи постійно зростає: уже понад 1000 шкіл з усієї України подали заявки на підключення до «Мрії». До кінця 2025 року планується підключити ще тисячі навчальних закладів.
«Мрія» — це єдина цифрова освітня екосистема, яка об’єднує все шкільне життя: від навчальних матеріалів до чатів між учителями та батьками. Додаток має окремі інтерфейси для учнів, вчителів та батьків.
Для учнів — «Мрія» відкриває нову модель навчання: менше стресу, більше фокусу на індивідуальному прогресі. Платформа аналізує інтереси дитини за допомогою штучного інтелекту та рекомендує навчальний контент. Крім того, за досягнення діти отримуватимуть внутрішню валюту — своєрідну гейміфікацію навчального процесу. Уже в травні буде впроваджено AI-рекомендації.
Також діти зможуть анонімно повідомляти про випадки булінгу. А з наступного року “Мрія” буде доступна для студентів.
Для вчителів — це автоматизація рутинної роботи. Система допомагає вести електронні журнали, формувати підгрупи, створювати домашні завдання, розраховувати середній бал учнів та спілкуватися з батьками через захищені чати.
Для батьків — «Мрія» стає інструментом контролю та взаємодії. Вони можуть у режимі реального часу бачити успішність дитини, обирати пріоритетні предмети та комунікувати з учителями без потреби шукати контакти у месенджерах, бачити, коли дитина спускається в укриття.
Освіта — це більше, ніж підручники
У 2025 році «Мрію» буде масштабовано також на дошкільні заклади. Уже цього року стартує пілотне тестування для дитячих садків. А невдовзі в екосистему інтегрують і позашкільну активність — від спортивних залів і басейнів до музеїв, гуртків і бібліотек.
До кінця року планується підключити понад 2000 шкіл. Усі охочі заклади можуть подати заявку вже зараз через офіційний сайт mriia.gov.ua/launch.
Раніше повідомлялося, що в Києві стартувала кампанія з прийому заявок до шкіл від першачків. Цьогоріч батьки можуть це зробити онлайн.