Освіта в Україні під час війни — Україна повинна вже думати про навчання будівельників та інженерів, щоб потім вони відновлювали країну

Освіта дітей України має вирішальне значення для її майбутнього — Financial Times

© depositphotos/SimpleFoto Україна повинна діяти зараз, щоб навчити наступне покоління будівельників, інженерів та архітекторів навичкам відбудовувати країну.

Вже два роки триває жахлива війна в Україні, і не зрозуміло, коли вона закінчиться. Але коли це станеться, країна має бути готовою до відновлення. 

Враховуючи масштаби руйнувань, цей процес займе десятиліття і потребуватиме освіченої та кваліфікованої робочої сили. Підготовка такої робочої сили значно ускладнилася через російські атаки на освітні об’єкти, а також людські жертви, зазначає Financial Times.

Відколи російські війська розпочали повномасштабне вторгнення, понад 4 тисячі шкіл та навчальних закладів в Україні було пошкоджено або зруйновано. Українські діти, які тільки-но вийшли з-під обмежень, спричинених Covid-19, пережили чотири роки перерваного навчання — вони можуть значно відставати в читанні, математиці та природничих науках порівняно зі своїми однолітками в інших країнах.

За цей час сотні тисяч дітей жодного разу не переступили поріг школи. Вони проходили нерегулярне та дистанційне навчання з домівок на лінії фронту, бомбосховищ у містах чи селах з поганим зв’язком, або взагалі за межами країни, далеко від друзів, вчителів та близьких. За оцінками, 1,9 мільйона дітей зараз навчаються повністю або частково онлайн через війну. З них понад 300 тисяч не мають доступу до онлайн-навчання, часто через те, що їхні сім’ї не можуть дозволити собі необхідні цифрові пристрої.

Президент Володимир Зеленський чітко дав зрозуміти, що освіта має бути наріжним каменем відновлення України. Минулого місяця його уряд започаткував так звану “коаліцію пристроїв”, щоб мобілізувати доставку 125 тисяч планшетів і ноутбуків дітям, вчителям і школам до середини року, повідомляє видання.

Theirworld та GBC-Education реалізували проєкт вартістю 40 мільйонів доларів США з компаніями HP, Microsoft та Фондом першої леді Олени Зеленської, щоб доставити 74 тисячі ноутбуків для внутрішньо переміщених осіб або тих, хто виїхав до Польщі, Румунії та Молдови. Проєкт охопив приблизно 1,5 мільйона учнів. Президент України підкреслив, що математика та природничі науки, як основа технічних знань та навичок, матимуть вирішальне значення.

“Theirworld та GBC-Education працюють з урядом над прискореною програмою з математики та природничих наук, зокрема над створенням надсучасного Музею математики, який відкриється наприкінці цього року в Києві, що слугуватиме центром математичної освіти на десятиліття вперед”, — пише Financial Times.

Його діяльність буде спрямована на те, щоб допомогти нинішньому поколінню надолужити втрачені знання та підвищити кваліфікацію вчителів математики. Хоча центр буде розташований у столиці, він матиме постійну пересувну виставку для дітей у сільській місцевості та віддалених районах, охоплюючи потенційно 3 тисячі вчителів та 300 тисяч дітей щороку.

“Сьогоднішні молоді українці будуть будівельниками, інженерами, архітекторами, фінансистами, вчителями, державними службовцями та творчими працівниками, які мають розбудовувати свою країну. Вони — майбутнє України. Поки триває ця болісна війна, ми повинні зробити все можливе, щоб підтримати їх”, — підсумовує видання.

Про те як розвивати освіту після війни — читайте у статті Михайла Винницького.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь