© Проєкт «Змінотворці» Заняття проводять не вчителі, а успішні професіонали в різних галузях.
Понад шість мільйонів українців виїхали за кордон, серед них — 25% у віці 10–19 років, з яких переважна більшість жила в містах. Нині в Україні мало молоді, народжуваність низька, її показники продовжують падати, зазначив громадський активіст, засновник рекрутингової агенції Lobby X, ліцензіат TEDxKyiv Владислав Грезєв. За його словами, підлітки із маленьких містечок та сіл мають готуватися до того, щоб ставати опорою для України.
Команда проєкту “Змінотворці” створила світоглядну систему просвіти для підлітків із невеличких містечок і сіл, пише керівниця комунікацій Дар’я Бурік у статті “Змінотворці: прокачати суспільство через молодь, яка стане політично та економічно активною”.
Зазначається, що саме ці діти мають значно менше можливостей для розвитку, оскільки у невеликих населених пунктах може взагалі не бути спортивних секцій або творчих гуртків. У селі підлітки мають дуже обмежене коло дорослих, а шкільні вчителі часто змушені викладати одразу по кілька предметів, адже бракує бюджетних коштів і кадрів.
“Буквально кожна третя дитина, яка у 2030-х буде базою суспільства, живе в сільській громаді й не отримує сучасного розуміння того, як влаштований світ. Тому ми розробили систему, що долає цю прірву між селом і містом і робить нас усіх спроможнішими. У більшості підлітків уже є смартфони, отже, ми можемо працювати з ними в найвіддаленіших куточках країни”, – зазначила ідеологиня проєкту та GR Катерина Михалко.
За її словами, команда проєкту “Змінотворці” дає підліткам не лише знання, а й досвід якісного спілкування з успішними дорослими, а також створює спільноту однодумців, яка закладе основу для нових соціальних зв’язків.
“Змінотворці” — це безоплатна світоглядна система просвіти для підлітків із сільської місцевості та невеликих міст, яка включає 12 курсів за основними сферами світобудови. Заняття проводять не викладачі, а професіонали з різних галузей.
На курси проєкту “Змінотворці” можуть записатися у будь-який час (навіть під час канікул) підлітки віком від 14 років. Для цього необхідно написати на закриту сторінку у соцмережі Instagram. Адміністратори сторінки попросять надати контакти та запропонують курси, які доступні на цей момент.