© depositphoto/luminastock Не всі ідеї парламентарів можуть спрацювати як у місті, так й у маленькому селищі.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який зробить вищу школу профільною, а початкову — окремим типом шкіл. Офіційно реформа має запрацювати для 10-12 класів у 2027 році, проте підготовка розпочалась вже зараз, а одним з ключових питань стало те, де після 9-го класу можна буде здобути профільну освіту, пише у статті “Реформа старшої школи: влада знайшла спосіб скоротити кількість ліцеїв. Початковій школі приготуватися?” редакторка відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко.
Авторка вказує, що у суспільстві ще з радянських часів склався стереотип про необхідність здобуття диплома про вищу освіту заради успішного життя. Проте тепер країні потрібні не фахівці з вищою освітою, а кваліфіковані робітники, які зможуть її відбудувати. Онищенко зазначила, що на шляху до змін одним з ключових моментів має стати реформа старшої школи. Вона покликана змінити співвідношення “старша школа — училище чи коледж” на користь другого. При цьому треба як шукати складні рішення, так й ламати стереотипи.
Через це новий законопроєкт про формування мережі ліцеїв спричинив великий ажіотаж. Він пропонує просіяти мережу ліцеїв (10–12-й класи) крізь сито жорстких вимог, які не всі заклади зможуть виконати. Ті, що не зможуть, не отримуватимуть фінансування від держави. Однією з вимог є наповнюваність класів.
З іншими матеріалами Оксани Онищенко можна ознайомитися за посиланням.