© freepik/freepik У Європі зростає цей показник.
У європейських країнах показник працевлаштування випускників закладів вищої освіти становить 87,7 %. Про це свідчать дані аналітики за результатами 2023 року. У Європі цей показник за минулий рік зріс на один відсоток, а з 2021 року — на 2,7 % . Такі показники демонструють значний прогрес, пише доктор економічних наук, професор, директор міжнародного наукового центру з корпоративного управління Олександр Костюк у статті “Як синхронізувати систему вищої освіти й ринок праці? Міжнародний досвід та Україна”.
Автор наголошує, що в Європі вже 13 країн мають показник працевлаштування випускників закладів вищої освіти, вищий за 90%. Мова йде про Латвію, Естонію, Австрію, Польщу, Німеччину, Бельгію, Словаччину, Швецію, Болгарію, Мальту, Нідерланди, Ірландію та Угорщину.
“Де знаходимось ми? Це рівень, наприклад, Ефіопії зразка 2021 року. Показник працевлаштування випускників ЗВО в Ефіопії того року практично дорівнював нинішньому показнику в Україні — 58 проти 58,9% відповідно”, – наголошує науковець.
Костюк вказує, що в минулому має залишитися епоха масового виробництва освітнього продукту, а на його місце має прийти практично освітнє handmade-виробництво з акцентом на кожному випускнику та окремій навичці, похідній від базових, таких як: вирішення проблем, критичне мислення, цифрові та комунікаційні навички.