© Кабінет міністрів України Кількість освітні галузей зменшили з 28 до 10.
В Україні майже втричі зменшили кількість освітніх галузей. Таке рішення у п’ятницю, 30 серпня, ухвалив Кабінет міністрів України, заявили у Міністерстві освіти і науки.
Зазначається, що оновлення Переліку галузей і спеціальностей відбулося на виконання рекомендацій Європейської комісії.
“Схвалення урядом цього технічного документа — це крок у сторону інтеграції української освіти в Єдиний європейський простір вищої освіти, а також важливий елемент комплексної трансформації системи вищої освіти та її змісту”, – розповіли у Міносвіти.
Як уточнив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, освітні галузі в усіх європейських вишах визначають за Міжнародною стандартною класифікацією освіти (МСКО). Загалом їх 10, а в Україні було аж 28. Невідповідність українських освітніх напрямів європейським ускладнювала життя.
“Розкажу на прикладі академічної мобільності. Якщо ви потрапляли на програми обміну, то знаєте, з якими проблемами стикається студент. Здається, що найважче знайти ЗВО для навчання в Європі, але фактично треба пройти ціле коло бюрократичних пригод лише для того, щоб українську освіту визнали в європейському університеті”, – пояснив Федоров.
Гармонізація освітніх галузей, на переконання міністра, допоможе уникнути бюрократичної тяганини, спростить вступ на магістратуру або програму обміну до європейських вишів.
Раніше премʼєр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що до кінця року уряд хоче повернути до безпечного навчання офлайн 300 тисяч дітей. Проте важливою умовою буде наявність укриттів. За його словами, очний навчальний процес цього року зможуть почати близько 1000 шкіл.