Блінкен: Україна серйозно підходить до боротьби з корупцією, ефективно використовує допомогу

Блінкен: Україна серйозно підходить до боротьби з корупцією, ефективно використовує допомогу - Фото

Ентоні Блінкен (Фото – EPA)

В Україні знають, що США та інші союзники хочуть бути впевненими, що військова допомога використовується ефективно, і ставляться до боротьби з корупцією дуже серйозно. Про це сказав державний секретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю CBS.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Відповідаючи на питання про продовження військової допомоги Україні на тлі публікацій про корупцію в Міноборони та подальше звільнення Олексія Резнікова, Блінкен сказав, що “сам факт, що президент Зеленський вжив заходів, очевидно, для боротьби з випадками корупції, є свідченням того, що українці ставляться до цього дуже серйозно”.

“Вони знають, що США та десятки інших країн світу, які підтримують Україну, хотіли б переконатися, що підтримка, яку ми їм надаємо, використовується правильно”, – сказав держсекретар США.

Блінкен також підкреслив, що США мають команди в Україні та в інших країнах, які забезпечують контроль за використанням військової та іншої допомоги.

“Я розмовляв із членами Конгресу, які їздили до України, і вони бачили, що ми робимо, щоб переконатися, що гроші добре враховані”, – зазначив він. За його словами, політики повертаються з України “під враженням цими заходами, і вони кажуть, що не бачили раніше нічого такого ефективного в інших країнах, які ставали жертвами агресії”.

Блінкен також сказав, що не впевнений у причинах зміни керівництва українського Міністерства оборони. На його думку, у деяких випадках це могло статися не через корупцію. Однак сам факт, що Зеленський вживає рішучих дій скрізь, де він бачить у цьому необхідність, є доказом того, що в Україні “ставляться до цього серйозно і хочуть переконатися, що ми знаємо, що вони витрачають наші гроші розумно”.

 • 3 вересня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив про рішення зробити заміну міністра оборони: Резнікова на Умєрова.
  • 6 вересня новим міністром оборони став Рустем Умєров.
  • 11 вересня Зеленський в інтерв’ю журналісту CNN Фаріду Закарії прокоментував ситуацію зі звільненням Резнікова і заявив, що воно не пов’язане із розкраданням коштів, наданих західними партнерами.

  Читайте також: Ротація року. Що треба знати про Умєрова та навіщо Зеленському “східний фронт”

  Джерело

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь