Чехія домовляється про навчання пілотів ЗСУ на винищувачах Gripen – голова міноборони

Чехія домовляється про навчання пілотів ЗСУ на винищувачах Gripen – голова міноборони - Фото

Льотчики на тлі винищувача Gripen (фото – U.S. Air Forces)

Чехія домовляється зі Швецією про тренування українських пілотів на винищувачах шведського виробництва Gripen, які перебувають на озброєнні чеських ВПС. Про це сказала міністр оборони країни Яна Чорнохова.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Міністр заявила, що Чехія і надалі підтримуватиме Україну, зокрема постачанням військової техніки та навчанням військових.

Крім того, сказала Чорнохова, Чехія зараз веде переговори зі Швецією про те, щоб українські пілоти могли тренуватися у Чехії на винищувачах шведського виробництва JAS 39 Gripen, які перебувають на озброєнні чеських ВПС.

Хоча F-16 сильніше озброєний, він вимагає для зльоту та посадки якісну злітно-посадкову смугу та ретельне технічне обслуговування, а Gripen спочатку пристосований для посадки на пошкоджену або позаштатну смугу і може сідати навіть на звичайне шосе. Його також може обслуговувати невелика команда техніків у польових умовах поза авіабазою.

  • У серпні президент Володимир Зеленський згадував, що українські пілоти вже випробували ці літаки у Швеції.
  • 15 вересня секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що навіть усупереч високій якості шведських винищувачів Gripen, на яких вже завершили підготовку українські льотчики, пріоритетом для України залишаються американські F-16.

Читайте також: Sveriges Radio: Українські льотчики випробували шведські винищувачі Gripen, все пройшло добре

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь