Ексглава МЗС Польщі – уряду країни через суперечки з Україною: Мені соромно

Ексглава МЗС Польщі – уряду країни через суперечки з Україною: Мені соромно - Фото

Радослав Сікорський (Фото: ЕРА)

Колишній міністр закордонних справ Польщі, євродепутат Радослав Сікорський розкритикував дії польського уряду щодо України, зокрема це стосується епізоду з викликом українського посла до МЗС у зв’язку з виступом президента Володимира Зеленського в ООН, в якому він поскаржився на зернове ембарго з боку окремих країн Євросоюзу.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Сікорський звинуватив польське керівництво і керівну партію у польсько-українській кризі.

“Уряд Права і справедливості здає Європейський Союз, здає Україну, яка бореться за своє життя. Це скандально. Мені соромно. У мене просто немає слів, як вони взагалі можуть зазнати невдачі в цьому питанні”, – зазначив Сікорський.

Коментуючи виклик українського посла до міністерства закордонних справ Польщі, Сікорський сказав: “Мені здається, що останнім часом ми частіше викликаємо посла України, аніж Росії, що мені дуже не подобається”.

Він наголосив на “несправедливих” діях польського уряду, оскільки “не Україна розпочала й веде війну, а Росія”.

Ексглава польського МЗС також висловився щодо виступу Зеленського на Генасамблеї ООН.

За його словами, президент України “бореться за життя своєї нації проти агресивної сили, яка загрожує також Польщі”.

“Його заяви, коли він (Зеленський. – Ред.) інколи заходить далеко – не привід для міжнародних пліток, які руйнують репутацію Польщі”, – резюмував Сікорський.

  • 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати тимчасові заходи, які з травня обмежували вільний обіг чотирьох українських аграрних товарів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику – на території Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини.
  • Польща, Словаччина та Угорщина не захотіли виконувати рішення Єврокомісії та продовжили ембарго в односторонньому порядку.
  • 18 вересня Міністерство економіки повідомило, що Україна подала до СОТ позови проти них. Міністерство сподівається, що ці держави знімуть свої обмеження з України, й тоді не доведеться довго зʼясовувати відносини в судах.
  • 19 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль попередив Польщу та Угорщину про намір запровадити ембарго у відповідь.
  • Того ж дня у Нью-Йорку зірвалась запланована зустріч між президентами України та Польщі, а прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький застеріг Україну від подальшого загострення торговельного конфлікту.

Читайте також: Україна та Польща домовилися разом шукати вихід із зернової кризи

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь