Канада профінансувала придбання засобів ППО для України

Канада профінансувала придбання засобів ППО для України - Фото

Білл Блер (Фото – EPA)

Канада вкладає 33 млн канадських доларів (приблизно 23 млн євро) у фонд закупівлі пріоритетних засобів ППО для України. Про це йдеться у заяві Міністерства національної оборони країни. 

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Як заявив міністр оборони Канади Білл Блер, внесок Канади направлений у створений Великої Британією партнерський фонд для придбання для України “високопріоритетного обладнання протиповітряної оборони” для захисту від російських атак ракетами та безпілотниками. В ініціативі беруть участь, окрім Британії, також Данія, Нідерланди та США.

Блер повідомив, що внесок є частиною військової допомоги Києву на суму 500 млн канадських доларів, про яку прем’єр-міністр Джастін Трюдо оголосив у червні.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Канада вже виділила допомогу на суму понад 8 млрд канадських доларів, з яких близько 1,8 млрд спрямовано на військову допомогу.

  • 12 липня 2023 року прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо на саміті НАТО у Вільнюсі оголосив про додаткову підтримку України – виділення $410 млн на військову допомогу.
  • 25 серпня між Україною та Канадою розпочалися переговори щодо двосторонньої угоди про надання гарантій безпеки, як це передбачено декларацією G7.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь