Моравецький: Польща більше не озброює Україну – потрібно самим. Хаб НАТО продовжить працювати

Моравецький: Польща більше не озброює Україну – потрібно самим. Хаб НАТО продовжить працювати - Фото

Матеуш Моравецький (Фото – EPA)

Польща зараз не передає Україні жодної зброї свого виробництва, бо зайнята переозброєнням власної армії “найсучаснішим озброєнням”. Про це сказав у інтерв’ю Polsat прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

На запитання, чи Польща, як і раніше, передаватиме Україні військову допомогу, Моравецький сказав, що зараз Польща не надає Україні жодної зброї власного виробництва, бо тепер “ми озброюємо себе найсучаснішою зброєю”.

“Якщо ви маєте намір захищатися, у вас має бути чимось захиститися – такого принципу ми дотримуємося, тому зробили максимальні замовлення”, – відповів прем’єр.

Однак водночас Польща “точно не ризикуватиме безпекою України, передавання озброєнь від інших союзників, як і раніше, триває і ніяк не порушено”, підкреслив Моравецький.

“Наш хаб у Жешуві, за погодженням з американцями та НАТО, працює, як і раніше, і працюватиме й надалі”, – запевнив прем’єр.

Моравецький також сказав в інтерв’ю, що просив владу України утриматися від різкої риторики у зв’язку з суперечністю щодо зерна, оскільки це грає на руку Кремлю.

“Ви ж бачите, як цю тему підхопили російські тролі”, – сказав він.

Зброя польського виробництва, інформація про передання якої Україні як військової допомоги потрапила до публічної площини, передбачала САУ “Краб”, ПЗРК “Перун” та автомати “Грот”.

  • 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати тимчасові заходи, які з травня обмежували вільний обіг чотирьох українських аграрних товарів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника – на території Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини.
  • Польща, Словаччина та Угорщина не захотіли виконувати рішення Єврокомісії та продовжили ембарго в односторонньому порядку.
  • 19 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль попередив Польщу та Угорщину про намір ввести ембарго у відповідь.
  • Того ж дня у Нью-Йорку зірвалася запланована зустріч між президентами України та Польщі.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь