Пуск протиракети із ЗРК NASAMS (фото — Flickr @kongsberg)
На бойове чергування в Україні заступили додаткові системи протиповітряної/протиракетної оборони NASAMS. Про це повідомив Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський.
Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube
“На бойове чергування стали додаткові системи NASAMS від партнерів. Вчасне підсилення нашої ППО до зими”, – написав президент за підсумками щоденної наради з військовими та управлінцями в тилу.
У жовтні Литва заявила, що передасть Україні дві пускові установки ЗРК NASAMS. Невідомо, системи від кого саме з партнерів заступили на чергування.
Склад системи, що саме передано, не розголошується.
Читайте також: Для боротьби з “довгою рукою” Росії в Україні розгорнули та нарощують систему “Покрова”
NASAMS (Norwegian/National Advanced Surface to Air Missile System) – розроблений норвезькою фірмою Kongsberg Defence & Aerospace спільно з американською фірмою Raytheon мобільний ЗРК для знищення повітряних об’єктів супротивника (БпЛА, балістичні ракети, гелікоптери, літаки, крилаті ракети тощо) на середніх та малих висотах за будь-яких метеоумов. Може вражати цілі на відстані до 180 км і висоті до 21 км.
Батарея ЗРК покоління II складається із 12 пускових установок (кожна несе шість ракет), восьми радарів, одного центру управління вогнем, однієї машини з електронно-оптичною камерою та одного автомобіля Tactical Control Cell.
Імовірність ураження цілі однією ракетою – 85%. Максимальна швидкість цілі – 1 км/с.
Взято на озброєння в Норвегії 1994 року. Випущено три покоління ЗРК.
- Вперше про передачу Україні цієї ЗРК мова у публічній площині зайшла у червні 2022 року.
- 10 березня 2023 року під час візиту до Києва міністр оборони Норвегії анонсував передання двох взводів систем ППО NASAMS у співпраці зі США.
- 28 червня Литва купила для України дві пускові зенітно-ракетні установки NASAMS.