ЗСУ відтісняють артилерію окупантів, щоб РФ припинила обстріли Херсона – полковник Мярк

ЗСУ відтісняють артилерію окупантів, щоб РФ припинила обстріли Херсона – полковник Мярк - Фото

Янно Мярк (Фото – скриншот із відео)

Збройні Сили України продовжують відтісняти російських окупантів на лівому березі Дніпра в Херсонській області, щоби артилерія РФ перестала добивати до Херсона. Про це сказав заступник голови оперативного підрозділу штабу армії Естонії полковник Янно Мярк, пише ERR.ee.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Полковник зазначив, що за місяць ЗСУ вдалося суттєво розширити плацдарми на лівому березі Дніпра.

“На сьогодні це близько 30 кілометрів на північний схід від Херсона, два-три кілометри через Дніпро і до чотирьох кілометрів через Дніпро за 15 кілометрів на південний схід від Херсона”, – сказав він.

За його словами, найближча мета операції – відтіснення сил окупантів на таку дистанцію, щоб їхні артилерійські системи більше не добивали до Херсона та найближчих населених пунктів.

“Ефективна дальність вогню 152-мм артсистем, які переважно використовуються російськими військами, становить 25 кілометрів”, – пояснив полковник.

Мярк вважає, що війська РФ доклали величезних зусиль, щоб не дозволити ЗСУ розширити плацдарми на Дніпрі й перекинути туди додаткові сили. За його словами, втрати окупантів там дуже високі.

“Втрати за чотири тижні (на цій ділянці. – Ред.) оцінюються приблизно у 3500 російських солдатів, як пораненими, так і вбитими. Це змусило російське командування перекинути в цей район частини з інших фронтів”, – сказав полковник.

  • 17 листопада у Морській піхоті ЗСУ заявили про закріплення на трьох плацдармах на лівому березі Дніпра.
  • Представник ГУР припустив, що російські окупанти намагатимуться перегрупуватися на лівобережжі Херсонщини у відповідь на закріплення Сил оборони на декількох плацдармах.
  • Президент опублікував знімки із бійцями Сил оборони, які ведуть бої на лівому березі Дніпра.
  • На Херсонщині на лівому березі Дніпра українські захисники знищили важку вогнеметну систему “Солнцепек”.

Читайте також: Лівий берег Дніпра. Сили оборони відбили атаки, йдуть заходи з розширення плацдарму – карта

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь