Фото: пабліки російських окупантів
Російські окупанти опублікували фотографії з розгінними блоками балістичних ракет ATACMS, які Україна нещодавно отримала від США, ймовірно, у невеликому обсязі. За їхньою інформацією, що підтверджується OSINT-ресурсами та повідомленнями у місцевих чатах про вибухи, ракети впали вранці 25 жовтня на тимчасово окупованій території смт Білоріченський під Луганськом.
Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube
Найближча околиця Луганська – за 18 км від селища на північний схід. Від Білоріченського до Луганського аеродрому – приблизно 22 км.
У кількох чатах Лутугинського району одночасно після 05:00 повідомили про гуркіт, звуки вибухів та заграву.
Дивіться відео: “Росіяни стали хорошими”. HIMARS високоточно прибив два “Гради” на перезаряджанні
Судячи з зовнішнього вигляду розгінних блоків одноступеневих балістичних ракет, це ATACMS касетної версії; саме ті, які й було передано Силам оборони.
Командування ЗСУ не повідомляло ні про атаку, ні про її результат. Також немає жодної публічної інформації про те, наскільки результативним був удар. Росіяни не писали навіть про “успішну роботу ППО”, як вони зазвичай роблять після атак України.
За двома повідомленнями у чатах, у районі, де був удар, нібито стояли системи протиповітряної оборони окупантів, проте цю інформацію перевірити неможливо.
Уламками було пошкоджено газопровід, у кількох будинках вилетіли шибки.
Дивіться відео: Україна забомбила дронами табір росіян біля аеродрому “Халіно”
Звідки наносився удар, невідомо.
Від Білоріченського до найближчої відносно безпечної пускової позиції за лінією Бахмут – Горлівка – близько 90 км.
Фото, яке розповсюджують у мережі як ілюстрацію “прильоту” ATACMS (див. нижче), зроблено у світлий час доби, тоді як о п’ятій годині ранку наприкінці жовтня ще темно:
- У ніч проти 17 жовтня 2023 року ЗСУ (імовірно, вперше) атакували об’єкти росіян ATACMS. Ось відео запуску. Внаслідок ударів по аеродромах у Бердянську та Луганську розсипом суббоєприпасів М74 було знищено та пошкоджено кілька вертольотів противника.
- Вдень 18 жовтня з’явилося відео із залповим пуском шести ракет (імовірно) ATACMS у темний час доби. Де, коли це було, по яких об’єктах та з яким результатом — даних немає.
- Поки що Україні дали лише близько 20 таких ракет (дані NYT). Це найстаріша та базова версія, яка добиває максимум на 165 км. Інші модифікації ATACMS з унітарною боєголовкою б’ють до 300 км, експериментальний варіант ракети PRISM – до 500 км.
- За словами глави МЗС України, США регулярно постачатимуть Україні ATACMS, “ракет буде більше”.
- ЗСУ допускають, що РФ може збивати ATACMS – це можуть бути ЗРК С-300В1.
- Союзники категорично забороняють Україні бити по території РФ їхньою зброєю, зокрема ATACMS.
Читайте також: Гроза аеродромів. Україна вперше вдарила ATACMS: як це вплине на війну