Сибіга: Україна відкрита до справедливого та обопільно вигідного співробітництва з Польщею

Сибіга: Україна відкрита до справедливого та обопільно вигідного співробітництва з Польщею 2

Сибіга: Україна готова до чесного і взаємовигідного партнерства з Польщею 26.06.2026 13:43 Укрінформ Україна налаштована розвивати відносини з Польщею на засадах рівноправності, чесності та взаємної вигоди і закликає відмовитися від їх політизації.

Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час спілкування із журналістами, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Глава МЗС зазначив, що у нинішній ситуації з Польщею «емоції потрібно відставити у бік». Він також підкреслив, що Україна є відповідальним партнером і частиною європейського простору. За його словами, складні сторінки в історії і складні моменти у взаємовідносинах «були в кожної країни на Європейському континенті». Однак будь-яке напруження і негативні тенденції грають на руку Москви, «і це саме про випадок з Польщею».

«Ми, Україна, готові до рівноправного чесного взаємовигідного партнерства, тому що ми потребуємо один одного як на шляху до членства в Європейському Союзі, так і в безпековій сфері. Це очевидно, що безпека України – це теж безпека Польщі. Це абсолютна парадигма. І те, що українська делегація на чолі з Прем'єр-міністром взяла участь у конференції у Гданську – це теж наша готовність далі розвивати цей діалог», – сказав Сибіга.

Він додав, що сторони тримають дипломатичні канали відкритими.

«Ми працюємо, в нас є відповідні обговорення, в тому числі і по документах, які мали прийматися, по подальших кроках, подальших можливих контактах», – запевнив міністр.

Сибіга також відзначив важливість конференції у Гданську, оскільки Польща від початку повномасштабного вторгнення була серед країн-лідерів у допомозі Україні. За його словами, Україна також розраховує на участь польської сторони у відбудові.

«Тому давайте задіємо весь необхідний дипломатичний інструментарій – він є, ми знаємо, як це робити, аби стабілізувати ці відносини, деескалювати напругу на тих напрямках, де вона справді існує. Так, у нас можна характеризувати зараз певним кризовим станом наші двосторонні відносини, тому потрібно йти вперед», – наголосив очільник МЗС.

Він вкотре закликав залишити обговорення чутливих питань історикам, «щоб не було політизації, щоб не було політичних емоцій і їх тиску на двосторонні відносини».

«Ну і ще третій важливий елемент – аби Україну не втягували у внутрішньополітичні дискусії. Ми категорично проти цього. Ми бачимо, чим завершилась антиукраїнська риторика для Орбана. Це шлях в нікуди. Тому наш сигнал – працюємо. У нас є що розвивати. Мільйон українців проживають (у Польщі, – ред.), якщо брати міжлюдський вимір. Тому дуже важливо цю співпрацю і надалі зберігати на рівні добросусідства», – резюмував Сибіга.

Як повідомляв Укрінформ, на Конференції з відновлення України URC2026 у Гданську підписані 160 угод на суму понад 10 мільярдів євро та нові партнерства у сферах оборонної промисловості та енергетики.

МЗС Польща Україна Сибіга

Джерело: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *