
Україна працює над зниженням напруги у відносинах з Польщею – МЗС 23.06.2026 20:27 Укрінформ Україна підтримує постійний дипломатичний діалог із Польщею і працює над зниженням напруги у відносинах.
Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий в телеефірі, передає Укрінформ.
«Ми, як МЗС і загалом дипломатична команда Президента України, підтримуємо постійний зв’язок з польськими колегами. Я розумію, що громадяни, люди, які нас зараз дивляться, бачать яскраві, м’яко кажучи, заголовки кожного дня, перекидання якимись заявами. Але я можу вас запевнити, що паралельно з публічною стороною питання йде спокійна дипломатична робота, щоб врегульовувати такі кризові ситуації», – сказав Тихий.
За його словами, слід не забувати, що Україна та Польща є союзниками, а на сьогодні у нас є спільний ворог – Москва, яка становить екзистенційну загрозу і для українського, і для польського народів.
«І на цьому тлі мати суперечності між союзниками просто неправильно… Тому ми працюємо над тим, щоб все-таки ці гострі кути і емоції стишувати. Українська позиція дуже виважена. Ми за діалог, в тому числі зі складних питань історичного минулого. Ми не ховаємося від цього діалогу і готові говорити», – запевнив речник МЗС України.
Як повідомляв Укрінформ, президент РП Кароль Навроцький 19 червня ухвалив рішення позбавити Зеленського ордена Білого Орла.
20 червня Зеленський повідомив, що відправив орден Білого Орла президенту Польщі поштою. Він запевнив, що Україна залишається відкритою до всіх змістовних форматів взаємодії з партнерами.
МЗС Польща Україна Георгій Тихий
Джерело: www.ukrinform.ua
