Україна та Польща запевнили у стратегічній співпраці у Гданську – Кондратюк

Україна та Польща запевнили у стратегічній співпраці у Гданську – Кондратюк 2

Україна та Польща підтвердили стратегічне партнерство в Гданську – Кондратюк 26.06.2026 22:48 Укрінформ Ключовим досягненням чергового зібрання Міжпарламентської асамблеї Україна – Польща, яке пройшло в Гданську, став діалог без ультиматумів та спроб нав’язування позицій.

Про це заявила в телеефірі віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк, повідомляє Укрінформ.

Вона підкреслила, що засідання відбулося напередодні масштабної конференції з відновлення України та стало важливою платформою для взаємодії між парламентарями обох держав.

«Ми провели, на мій погляд, дуже значуще засідання нашої парламентської асамблеї Україна – Польща… У такому форматі парламенти — представницькі органи України та Польщі — можуть двічі на рік проводити подібні зібрання. Це було вже 15-те засідання», — зазначила Кондратюк.

За її словами, головним підсумком зустрічі стало саме відновлення діалогу між українськими та польськими парламентарями навіть в умовах складних політичних обставин.

«Я побачила готовність як українських, так і польських політиків обговорювати найскладніші теми без ультиматумів, без намагань нав’язати одне одному власну точку зору та без домінування чи погроз», — наголосила заступниця спікера ВР.

Кондратюк відзначила, що частина обговорень стосувалася історичних питань, проте підкреслила необхідність не дозволити певним маніпуляціям вплинути на стратегічне партнерство.

Україна та Польща, зауважила вона, мають право на власну історичну пам’ять, а історичні розбіжності не повинні «визначати наше майбутнє».

Окремо Кондратюк виділила важливість безпекового виміру співпраці: «Поляки усвідомлюють величезну загрозу з боку Росії… Україна наразі реально привносить до ЄС досвід і має найбільш підготовлену армію в Європі. Для поляків надзвичайно важливо, щоб ми разом із країнами Балтії могли сформувати потужну вісь безпеки, а також розвитку військово-технічного комплексу (mil-tech)».

За її словами, польська сторона також підтримує посилення співпраці України з НАТО та Європейським Союзом.

«Польські політики зацікавлені у вступі України до НАТО, оскільки розуміють, що без цього безпекового компонента всій Європі буде складніше», — додала віцеспікерка ВР.

Загалом, підсумувала Кондратюк, асамблея підтвердила стабільність українсько-польського парламентського діалогу та спільне бачення європейського майбутнього обох країн.

Як інформував Укрінформ, у Гданську в середу, напередодні Міжнародної конференції з відновлення України (URC 2026), відбулася 15-та сесія Міжпарламентської асамблеї України та Польщі за участі близько 20 народних депутатів України та польського парламенту.

Фото: Тетяна Романенко, пресслужба ВР

Польща Україна Верховна Рада Кондратюк

Джерело: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *