Європейський курс України підтримують Швеція та Фінляндія

Європейський курс України підтримують Швеція та Фінляндія

КИЇВ. 8 листопада. УНН. Швеція та Фінляндія заявили про підтримку європейського курсу України. Своє схвалення висловили міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрьом та міністерка МЗС Фінляндії Еліна Валтонен. Про заяви міністрів, що прозвучали на зустрічі міністрів у Гельсінкі, пише фінське видання sss.fi, передає УНН.

Цитата

“Відносини між Україною та ЄС є надзвичайно важливими не лише для України, а й для ЄС. Україна належить до європейської сім’ї”, — сказав Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрьом.

Деталі

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрьом також наголосив, що країни ЄС мають підтримувати Україну у здійсненні реформ і особливо у викоріненні корупції. Білльстрьом високо оцінив реформи, проведені в Україні.Їхня кількість, на думку чиновника, є значною, враховуючи, що країна перебуває у стані війни з росією.

На думку очільниці МЗС Фінляндії Вальтонен, будь-яке розширення ЄС має відбуватися паралельно з реформами, які проводяться в країнах-кандидатах.

“Будь-яке розширення має базуватися на заслугах”, — сказала Валтонен на спільній прес-конференції міністрів закордонних справ і оборони Фінляндії та Швеції в Гельсінкі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони Швеції підтвердили, що САУ Archer вже в Україні. Передали вісім одиниць

За словами міністерки закордонних справ Еліни Вальтонен, країни ЄС мають допомогти Україні у здійсненні необхідних реформ, особливо у викоріненні корупції.

Додатково

Разом з Валтонен і Біллстрьомом у зустрічі міністрів у Гельсінкі взяли участь міністри оборони Антті Хаккянен (координатор) і Пол Йонсон. Міністри обговорили актуальні питання зовнішньої політики, політики безпеки та оборони, такі як НАТО, напад росії на Україну та близькосхідну кризу, а також питання двосторонніх відносин.

Зокрема, на зустрічі міністрів говорили й про завершення процесу вступу Швеції до НАТО. Валтонен зазначив, що це надзвичайно важливо, як для Фінляндії, так і для Швеції.

“Наше членство в НАТО не є повним, поки Швеція також не стане членом”, — сказав Валтонен.

Коли саме відбудеться членство Швеції в НАТО наразі невідомо. Однак швецький міністр зазначив, що вони радіють тому, що їхня ратифікація членства в НАТО почала прогресувати в турецькому парламенті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США разом з союзниками по НАТО призупиняють участь в ДЗЗСЄ на тлі виходу рф з договору про скорочення кількості озброєнь в Європі

Нагадаємо

Президент Комісії ЄС Урсула фон дер Ляєн заявила в середу в Брюсселі, що Комісія рекомендує почати переговори про членство в ЄС з Україною та Молдовою.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь