КИЇВ. 15 серпня. УНН. За даними вчених Інституту космічних досліджень імені Годдарда NASA в Нью-Йорку, липень 2023 року був спекотнішим за будь-який інший місяць у глобальному температурному реєстрі. Про це повідомляє УНН з посиланням на NASA.
Деталі
Липень 2023 року був на 0,24 градуса за Цельсієм теплішим, ніж будь-який інший липень за всю історію спостережень NASA, і на 1,18 C теплішим, ніж середній липень між 1951 і 1980 роками. Основна увага в аналізі GISS приділяється довгостроковим змінам температури впродовж багатьох десятиліть, а фіксований базовий період дає аномалії, які узгоджуються з часом.
“Дані NASA підтверджують те, що буквально відчули мільярди людей по всьому світу: температура липня 2023 року зробила його найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень», – сказав адміністратор НАСА Білл Нельсон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 40°C та пожежна небезпека в окремих областях – Гідрометеоцентр дав прогноз на тиждень
Особливо спекотно було в деяких частинах Південної Америки, Північної Африки, Північної Америки та на Антарктичному півострові, де температура перевищила середній показник на 4°C. Загалом, екстремальна спека цього літа призвела до того, що десятки мільйонів людей потрапили під дію попереджень про спеку і стала причиною сотень захворювань і смертей, пов’язаних зі спекою.
Рекордний липень продовжує довгострокову тенденцію антропогенного потепління, спричиненого насамперед викидами парникових газів, яка стала очевидною протягом останніх чотирьох десятиліть. За даними NASA, п’ять найспекотніших липнів з 1880 року припали на останні п’ять років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хвиля спеки дійшла до Німеччини
“Науці зрозуміло, що це ненормально. Тривожне потепління в усьому світі спричинене насамперед викидами парникових газів, спричинених людиною. І це підвищення середніх температур призводить до небезпечної екстремальної спеки, яку люди відчувають тут, вдома, і в усьому світі”, – сказав директор GISS Гевін Шмідт.
Високі температури поверхні моря сприяли рекордному теплу липня. Аналіз NASA показує особливо теплі температури океану в східній тропічній частині Тихого океану, що свідчить про Ель-Ніньо, який почав розвиватися в травні 2023 року. Такі явища, як Ель-Ніньо або Ла-Нінья, які нагрівають або охолоджують тропічну частину Тихого океану, можуть внести невеликий внесок у річну мінливість глобальних температур.
Але цей внесок зазвичай не відчувається, коли Ель-Ніньо починає розвиватися влітку в Північній півкулі. NASA очікує побачити найбільший вплив Ель-Ніньо в лютому, березні та квітні 2024 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глобальне потепління може вдарити по постачанню продовольства у світі раніше, ніж очікувалося – експерт ООН