дження” />
КИЇВ. 11 серпня. УНН. Більше ніж 60% українців не підтримують ідею дистанційного навчання і хотіли б, щоб воно перейшло в очний формат. При цьому майже такий же відсоток батьків заявляє, що у їхніх дітей в школах є обладнані укриття. Про це повідомляє дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, пише УНН.
Деталі
63% людей не підтримують формат дистанційного навчання і хотіли б, щоб воно перейшло на очний формат, і тільки 34% опитаних підтримують онлайн-навчання. При чому на півдні нашої країни підтримка дистанційного навчання більша, ніж на заході.
«Ми вважаємо, що на заході підтримка менша, тому що там менше шкіл перейшли на дистанційний формат з початком повномасштабної війни, бо і загроз було менше. Відповідно, батьки не бачать сенсу переходити на онлайн-навчання», – каже аналітик дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Поліна Бондаренко.
При чому, зазначає вона, не залежно від того, чи є у школах укриття і наскільки вони обладнані, батьки однаково виступають проти дистанційної освіти. «61% батьків виступають за очне навчання, знаючи що у школі, куди ходить дитина, немає укриття», – каже аналітик.
При цьому 62% опитаних сказали, що в школах, де навчаються їхні діти, є обладнані укриття. У тих областях, де загроза обстрілів нижча, школи є більш обладнаними. «Тобто, в західних областях 76% шкільних укриттів придатні, за словами батьків. На півдні ця цифра 34% і 47% на сході», – каже Поліна Бондаренко.
7% батьків по Україні взагалі не проінформовані, чи є у їхніх дітей у школах обладнані укриття. Наприклад, за словами батьків, у селах 63% шкіл мають укриття, у великих містах (понад 500 тис. населення) – лише 48%. У великих містах батьки гірше проінформовані, чи є укриття.
Окрім того, 56% батьків по Україні заявили, що минулого року їм доводилась здавати добровільні внески в школах, а 46% відповіли, що не доводилось. 39% підтримують скасування ЗНО/НМТ під час війни, 35% не підтримують.
Додамо
Загальнонаціональне опитування було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 3 до 17 липня 2023 року. Загалом було опитано 2011 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип поселення та макрорегіон проживання. Максимальна теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДСНС та поліція проводять обстеження укриттів на території закладів освіти, рекомендації передадуть МОН