Правоохоронці знешкодили аферистів, які незаконно заволоділи більше ніж мільйоном гривень, вдаючи, що допомагають через благодійні організації.

Правоохоронці знешкодили аферистів, які незаконно заволоділи більше ніж мільйоном гривень, вдаючи, що допомагають через благодійні організації. 2

Поліція викрила аферистів, які ошукали людей на понад мільйон гривень, вдаючи, що збирають кошти для благодійних фондів Відео 24.06.2026 05:25 Укрінформ Правоохоронні органи затримали групу осіб, які проводили онлайн-трансляції, прикидаючись представниками Фонду Олени Зеленської, платформи UNITED24, фонду «Повернись живим», Червоного Хреста та UNICEF, і використовували фішингові ресурси для обману українців.

Як передає Укрінформ, цю інформацію оприлюднила Національна поліція України.

Співробітники Департаменту кіберполіції та слідчі поліції Київщини, під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області, викрили групу осіб, які під приводом надання фінансової допомоги від відомих благодійних та міжнародних організацій вводили громадян в оману.

За даними слідства, учасники групи представлялися як представники Фундації Зеленської, платформи UNITED24, благодійного фонду «Повернись живим», Червоного Хреста та UNICEF. Для пошуку потенційних жертв вони використовували TikTok та інші інтернет-майданчики.

Керівники групи керували діями своїх спільників, організовували інформаційні онлайн-кампанії, розподіляли завдання між учасниками, контролювали фінансові потоки та забезпечували роботу мережі фішингових ресурсів, що імітували вебсайти відомих організацій.

Видаючи себе за офіційних представників фондів, безпосередні виконавці проводили прямі ефіри, переконуючи громадян надавати фінансові дані для нібито отримання допомоги. Для підвищення довіри зловмисники демонстрували підроблені документи та фальшиві підтвердження платежів. В окремих випадках вони переконували жертв здійснювати тестові платежі на підконтрольні їм рахунки, нібито для перевірки банківських карт.

Після завершення шахрайських операцій вони видаляли контент, фейкові акаунти та листування з жертвами, блокуючи контакти.

Кіберполіція встановила та задокументувала діяльність групи правопорушників.

За підтримки спецпідрозділу TacTeam Департаменту патрульної поліції правоохоронці провели 21 санкціонований обшук на території Житомирської області, за місцями проживання учасників групи та в їхніх автомобілях. Було вилучено комп’ютерну техніку, майже 20 мобільних телефонів, цифрові носії інформації, понад п’ятдесят банківських карток, понад 120 SIM-карток та слотів до них, готівку, записи та вісім автомобілів.

Отримані докази дозволили відтворити повний цикл шахрайської схеми та визначити роль кожного з її учасників.

Загальна сума завданих збитків перевищує мільйон гривень, серед потерпілих є військовослужбовці ЗСУ.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Відповідно до санкції статті, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Слідчі дії тривають, спрямовані на встановлення повного кола потерпілих.

Як повідомляв Укрінформ, поліція затримала групу осіб, які розробили фейковий платний додаток «Резерв+», що імітував інтерфейс оригіналу та містив підроблені дані військовозобов’язаних з метою ухилення від мобілізації.

Фото ілюстративне: Нацполіція

Шахрайство Соцмережі Затримання Благодійність

Джерело: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *