Чому Польща вирішила посилити контроль за українською агропродукцією

Польща активізує перевірки на кордоні з Україною, посилений контроль стосується транзитних вантажів, які спрямовуються до єврозони. Які причини викликають такі дії Польщі, пояснює заступник голови ВАР Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Бачимо чергову спробу Польщі зменшити обсяг експорту з території України. Ці спроби відбувалися і в 2023 році, коли почалися перші заборони на імпорт з боку європейських країн. Пізніше польська сторона заявила про посилення контролю вантажів при перетині кордонів авто- та залізничними шляхами, що призвело до простоїв, невчасного виконання контрактів та відповідно фінансових втрат українських товаровиробників. Тоді ж домовилися про здійснення контролю транзитних вантажів у країні поставки товару, а не у Польщі. Але такі штучні перепони для української продукції покликані перш за все політично задовольнити амбіції, які стоять сьогодні перед польськими фермерами. Україні зі свого боку потрібно вимагати виконання законодавчих норм ЄС. Якщо ми маємо сьогодні асоціацію з ЄС, маємо рішення про «безвіз» для української продукції, то  перешкод для її руху бути не може», – зазначив заступник голови ВАР.

Сьогодні польські фермери знаходяться у більш вигідних економічних умовах, у порівнянні з українськими товаровиробниками, однак потрібно шукати оптимальні варіанти, які будуть задовольняти обидві сторони.

«Польські фермери отримують субвенції та дотації від держави, є членами ЄС. До останнього десятиріччя вони активно захоплювали європейський ринок. Українські ж товаровиробники працюють в умовах війни, частина територій замінована, багато господарств постраждали під час окупації. При цьому український  аграрний бізнес виживає без дотацій, за рахунок якості продукції і готовності працювати. Власне, політика лібералізації щодо українського експорту з боку європейської комісії дала свій результат: за 2023 рік із загальної суми експортної виручки у 22 млрд доларів, близько 54% вказаної суми вдалося заробити за рахунок співпраці з єврозоною, за рахунок торгівлі з ЄС. Звичайно, нам потрібно на це опиратися, шукати оптимальні варіанти, як не шкодити інтересам європейських виробників, але водночас не втрачати власні перспективи. Тому що ми політично для себе визначили, що євроінтегруємося, Україна стане частиною Європи, отже так само матиме право претендувати на ті ринки продовольства, якими сьогодні користуються європейські фермери», – додав Денис Марчук.

Читайте також: В Польщі пропонують ввести ПДВ на українську олію.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь